SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

18/24 Mart Yaşlılar Haftası Mesajı

18/03/2021

Allah’ın ömür bahşettiği her insan doğar, büyür ve yaşlanır. Bütün insanlık için farklı mana ve öneme sahip olan yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız, dün ile bugün arasında kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli yaşayan hazinelerdir.

Büyüklerimizin varlığı bağlı olduğu ailenin en temel direği ve dirliğidir. Onlara sahip çıkmak ve onlarla ilgilenmek tüm toplumun vatandaşlık görevidir. Çünkü hepimiz yarının yaşlılarıyız. Bu bilinçle beraber onlara karşı daha hassas, daha saygılı ve daha hürmetli olmalıyız. Ne mutlu ki millet olarak, yaşlılarımıza hürmet ve sevgi beslemeyi, onlara hizmet etmeyi erdem sayan bir geleneğin bireyleriyiz. Bu geleneğin, bu kültürün, bu anlayışın sürdürülmesi, hem aile bağlarımızın, hem toplumsal dokumuzun, hem de geleceğimizin korunması bakımından büyük bir önem taşır. Çocuklarımıza, büyüklerimize karşı olan sevgi ve saygıyı çok iyi anlatıp, aradaki köprüyü daha da sağlamlaştırmalıyız.

         Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak yatırım, proje ve hizmetlerimiz ile her zaman yaşlı vatandaşlarımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.  Sıcak yemek hizmetinden, bakım, ulaşım ve evde sağlık hizmetlerine varıncaya kadar Büyükşehir Belediyesi olarak onlara her türlü desteğimizi veriyoruz. Hastaneye gitmek isteyenleri evlerinden özel araçlarımızla alıyor, tedavi süreçlerini de yine bizzat takip altında tutuyoruz. Kısacası Büyükşehir Belediyesi olarak; kimsesiz yaşlı vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını her zaman göz önünde bulunduruyor ve imkânlarımız ölçüsünde onlar için elimizden geleni yapıyoruz. Çünkü biliyoruz ki, gelecek geçmişin aynasıdır.

Bu duygularla her zaman deneyim ve tecrübelerinden yararlandığımız, geçmişle bugün arasında köprü kuran değerli büyüklerimizin Yaşlılara Saygı Haftasını kutluyor, nice sağlıklı ve uzun ömürler temenni ediyorum.

Bu Kategorideki Diğer Haberler