SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Altyapıya köklü çözüm

08/05/2022
Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü, kent genelinde yaptığı altyapı yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Yapılan çalışmalar kapsamında 2022 yılının ilk 4 ayında kente 62 bin 594 metre içme suyu hattı döşendi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, içme suyu altyapı çalışmalarının planlanan programlar dahilinde devam edeceğini vurguladı.

Samsun'un daha sağlıklı bir kent olması amacıyla özellikle altyapı yatırımlarına ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçelerde kanalizasyon, yağmursuyu ve içme suyu hatlarını yeniliyor. İçme suyu şebekelerindeki sorunların giderilmesi, vatandaşa temiz ve kesintisiz içme suyu sağlanması için 17 ilçede başlattığı altyapı yatırımlarına devam eden SASKİ Genel Müdürlüğü, bu yılın 4 ayında 62 bin 594 metre içme suyu hattı, kanalizasyon hattı ve yağmur suyu hattı olmak üzere 27 bin 820 altyapı hattını hizmete aldı.

Vatandaşların daha sağlıklı ve yeterli içme suyu ihtiyacını karşılamak ve modern bir altyapıya kavuşması için büyük çaba gösteren SASKİ geçen yıl ise 654 bin 803 metre içme suyu hattı, 84 bin 135 metre kanalizasyon hattı ve 21 bin 629 metre yağmur suyu hattı olmak üzere toplam 760 bin 567 metrelik hat inşa etti.

Altyapı çalışmalarının planlanan programlar dahilinde devam edeceğini vurgulayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "SASKİ Genel Müdürlüğümüz altyapı yatırımları ile vatandaşlarımıza sunduğu hizmet kalitesini her geçen gün yukarılara taşıyor. 2021 yılında 670 milyon lira tutarında içme suyu, atık su ve yağmur suyu altyapısı, su deposu, terfi merkezi, dere ıslahı ve fosseptik ile üstyapı çalışmaları yapımı için ekiplerimiz harıl harıl çalıştı. 2022 yılında da sağlıklı, sürdürülebilir su ve kanalizasyon hizmetini Samsun'un her noktasına ulaştırabilmek için çalışmalar aralıksız sürüyor. Yeni yatırımlarla çözüm odaklı çalışmaya, şehrimizi geliştirmeye ve kalkındırmaya devam edeceğiz" dedi.

Bu Kategorideki Diğer Haberler