SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Başkan Demir : Bambaşka bir Samsun bırakacağız

23/11/2021
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Batı Çevre Yolu’nun milletvekillerimizin de desteği ile gelecek yıl ihale edileceğini ifade etti. “Atakum bambaşka bir vizyona doğru yürüyecek. Bölgede yatay mimariyi de gerçekleştirip çocuklarımıza ve torunlarımıza bambaşka bir Türkiye’yi, Samsun’u ve Atakum’u bırakmış olacağız” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, plan ve programlarına aksamadan devam ediyor. 2024 yılına yetiştireceklerini ifade ettikleri 946 mahallenin altyapı yatırımlarını 2022 yılı sonunda bitireceklerini dile getiren Başkan Demir, “Yol yatırımlarımızı genişleterek ve kaliteli bir şekilde yapıyoruz. SASKİ ile ilgili de Atakum’da çok ciddi çalışma yaptık. 19 Mayıs’a kadar yolun altındaki tüm altyapıyı bitiriyoruz. Şimdi yolun üstüne de başladık. Önümüzdeki seçimden sonra da tüm altyapıyı bitireceğiz, bütün imar yollarını da açacağız. Önce sathi kaplama yapacağız, zemin iyice sağlamlaştıktan sonra da asfalt dökeceğiz” dedi.

ENERJİ MALİYETİ YÜZDE 35 DÜŞECEK
19 Mayıs ilçesindeki Atık Su Arıtma Tesisini büyüttüklerini kaydeden Başkan Mustafa Demir, “Batı Park’ın solunda yeni bir teknoloji ile atık su arıtma tesisi yapacağız. Atakum kısmını hiçbir kirliliğe ve kokuya sebebiyet vermeden orada toplayacağız. Böylelikle enerji maliyetlerini de yüzde 35 civarında düşüreceğiz. Pompalarda ileri biyolojik arıtma tesisine basıyoruz. Orada arıtıp yine pompalarla denize deşarj ediyoruz. Dolayısıyla bu sorunu kalıcı ve nitelikli bir şekilde çözeceğiz” diyerek şunları ifade etti:

“Atakum’da imar yollarına ciddi bir şekilde girdik. Toybelen bitmek üzere. Kamalı’daki bulvarı da önümüzdeki sene açıyoruz. Trafiği ciddi şekilde yukarıya alacak bu bulvarla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Ama Toybelen’in bitmesini beklememiz gerekiyor. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’na çok güzel bir proje hazırladık. Genişliğini 40 metreye çıkarıyoruz. AFAD kavşağını üstten, tepeyi de alttan geçiyoruz. Projeyi 1.5 sene önce bitirdik. Ulaştırma Bakanımız geldi. Orayı birlikte inceledik. Sağlıklı bir çözüm önerisi de geldi. Karayolları bir çalışma başlattığında biz de projenin inşasına başlayacağız. Bittiğinde bulvar şimdiki trafiğin 2 katını taşıyacak hale gelecek. Trafik de büyük ölçüde rahatlayacak.”

Plansız bütün alanları plana aldıklarını vurgulayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Bununla birlikte Batı Çevre Yolu’ da sayın milletvekillerimizin desteği ile önümüzdeki sene ihale edilince Atakum bambaşka bir vizyona doğru yürüyecek. Yatay mimariyi de gerçekleştirip çocuklarımıza ve torunlarımıza da bambaşka bir Türkiye’yi, Samsun’u ve Atakum’u bırakmış olacağız” diye konuştu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler