SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Başkan Demir : Çalışmalarımızla öncü olacağız

12/02/2021
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığının istişare toplantısına katıldı. Diğer büyükşehirlere örnek olacak çalışmalarla öncü olmak istediklerini dile getiren Başkan Demir, “Samsun'umuzu geleceğe hazırlama noktasında el ele, gönül gönüle vererek bu şehri mazisine layık hizmetlere kavuştururuz" dedi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı İsmail Öztürk ve personelin yer aldığı toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “İnsan Kaynaklarının her bir arkadaşımızın performansını ölçebilecek bir mekanizmaya mutlaka kavuşması gerekiyor. Ayrıca Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Samsun Üniversitesi ile bir çalışma hazırlayarak her bir çalışanımızın eğitim seviyesini yükselteceğiz. 2 yıllık mezunsa 4 yıllık bir programı tamamlamasını, lisans mezunu ise yüksek lisans yapmasına öncülük edeceğiz. Ayrıca İnsan Kaynakları personelimizin sürekli çalışanlarımızın performansını canlı tutan projeler hazırlamasını istiyorum. Her bir çalışanımızın işte mutlu olup olmadığını mutlu değilse neden mutsuz olduğunu bileceğiz. Bizim sizlerden isteğimiz mevcut bulunduğunuz durumu sürekli sorgulamak” ifadelerini kullandı.
“Her bir arkadaşımız belediye hizmetlerimiz ile ilgili gözünü açık tutmalı” diyen Başkan Mustafa Demir, şunları söyledi:

“Nerede bir eksiklik vatandaştan önce belediye çalışanımız görmeli bu eksikliği ilgili yere anında bildirmeli. Çalışanlarımızın her birine bu bilinçle çalışmayı aşılamak için de sizlerin yapacağı eğitimler çok önemli. İnsan Kaynakları Birimini çok önemsiyoruz. Sizlerden özellikle gayret ve üretim istiyoruz. Diğer büyükşehirlerimize örnek olacak çalışmalarımızla daima Samsun'umuz öncü olsun istiyoruz. Toplantı yapmamızın sebebi de zaten bu. Bir konu olduğunda benimle direkt iletişime geçebilirsiniz."

Samsun'un bölgenin yıldızı olduğunu ifade eden Başkan Mustafa Demir, "Samsun yükselirse bölgeyi de peşinden sürükler. Tüm personelimiz ile birlikte şehrimizi daha da ileriye taşımak için uğraşıyoruz. Bir olmamız, birbirimize saygı ve sevgi içerisinde olmamız lazım. Böylece Samsun'umuzu geleceğe hazırlama noktasında el ele, gönül gönüle vererek bu şehri mazisine layık hizmetlere kavuştururuz" diye konuştu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler