SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Başkan Demir : Her noktaya hizmet ulaştırıyoruz

22/12/2022
Samsun Büyükşehir Belediyesi, 2022 yılında 904 kilometre yol yaptı. 2024 yılına altyapı sorunu kalmayan bir Samsun olarak gireceklerinin altını çizen Başkan Mustafa Demir, “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada ilçe, mahalle ya da köy ayrımı gözetmeden Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ihtiyaç duyulan her noktaya hizmet ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, “2024’de altyapı sorunu olan mahalle kalmayacak” hedefine her geçen gün biraz daha yaklaşıyor. Kent genelindeki yol ağını daha kaliteli ve modern hale getirmek için yoğun bir mesai harcayan ekipler, 904 kilometresi 2022 yılında olmak üzere 3.5 yılda 3 bin 695 kilometre yol yaptı. 2023 hedefi ise 967 kilometre.

3.5 yılda yaptığı 3 bin 695 kilometre yolun 1581 kilometresini A tipi sathi kaplama, 1348 kilometresini B tipi sathi kaplama, 487 kilometresini beton, 279 kilometresini de BSK yaparak vatandaşları daha konforlu ulaşımla tanıştırdı.

DAHA GENİŞ, DAHA GÜVENLİ YOLLAR

3.5 yılda 1277 kilometre de yol genişletme çalışmasına imza atan Büyükşehir Belediyesi, tüm bu hizmetleri kendi ekip ve ekipmanları ile gerçekleştiriyor. 4 beton santrali, 9 taş ocağı ve konkasör tesisleri ile maliyet konusunda da tasarruf sağlayan Büyükşehir Belediyesi, 452 araç ve 755 personelle yol yapım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

DAHA ÇOK YOL, DAHA AZ MALİYET

Yol çalışmalarını ihale yöntemine göre 4’te 1 fiyatına gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “3.5 yılda 3 bin 695 kilometre yol yaptık. Bunu yaparken maliyeti düşürerek yaptık. Malzemeyi kendimiz üretiyoruz. Hem daha hızlı ilerliyor süreç hem de ihale yöntemine göre 4’te 1 fiyatına daha ucuza mal ediyoruz. Samsun’un sağlıklı ve marka kent olma yolundaki yatırımlarımızı sürdürürken ihtiyaçlarını da göz ardı etmeden çalışıyoruz. Yol bu ihtiyaçların en başında geliyor. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada ilçe, mahalle ya da köy ayrımı gözetmeden Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ihtiyaç duyulan her noktaya hizmet ulaştırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bu Kategorideki Diğer Haberler