SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Başkan Demir : Süreci birlikte atlatacağız

11/08/2020
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Cumhuriyet Meydanı ve Saathane Meydanı’nda vatandaşlara maske ve sosyal mesafe uyarısında bulundu. Başkan Demir, “Virüsten korunmanın en etkin yolu, maske ve sosyal mesafe. Bu süreci hep birlikte atlatacağız” dedi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelde kapsamında 81 ilde denetim yapıldı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri de pazarlar, iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, alışveriş alanları, lokanta ve kafeteryalar gibi birçok alanda uygulama yaptı.

İlkadım ilçesi Cumhuriyet Meydanı ve Saathane Meydanı’nda yapılan denetimlere Vali Zülkif Dağlı ile birlikte katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, hem esnafla hem de vatandaşlarla sohbet edip uyarılarda bulundu. Maske, sosyal mesafe ve hijyenin önemine değinen Başkan Mustafa Demir, “Halkımızdan duyarlılık bekliyoruz. Bu virüsün en etkin ve tek yolu sosyal mesafe, maske ve temizlik. Yapılan bu uygulamalar ve denetimler hepimizin sağlığı için. Bu virüsü birlikte mücadele ederek yeneceğiz. Vatandaşlarımızla birlikte bu süreci atlatacağız” ifadelerini kullandı.

Bu Kategorideki Diğer Haberler