SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Başkan Demir : Tarımsal üretimde iyi bir lokasyondayız

15/09/2021
Tarım Fuarı açılışında konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun’un tarımsal üretimde iyi bir lokasyonda olduğunu söyledi. Başkan Demir, “Samsun gerekli çalışmayı yaptığında ihracata dayalı tarımsal üretimi çok hızlı ve doğru bir oranla gerçekleştirebileceğimiz bir şehir. Ayrıca şehir olarak teknolojiyi, bilgiyi ve gelişmeyi de yakından takip eden tarımsal sektöre sahibiz” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde 6. Tarım Fuarı’nın açılışına katıldı. AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Vali Doç.Dr. Zülkif Dağlı, TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü İlhan Ersözlü, sektör temsilcileri ve protokol üyelerinin de yer aldığı açılışta konuşan Başkan Demir, Samsun’un Türkiye’nin en büyük ikinci tarımsal ve hayvansal üretim merkezi olduğunu ifade etti. Dünya’da da iyi bir lokasyonda olduklarının altını çizen Başkan Demir, “Samsun gerekli çalışmayı yaptığında ihracata dayalı tarımsal üretimi çok hızlı ve doğru bir oranla gerçekleştirebileceğimiz bir şehir. Hükümetimizin bu anlamda Samsun’daki yatırımlarında da yoğunlaşma var. Şehir olarak teknolojiyi, bilgiyi ve gelişmeyi de yakından takip eden  tarımsal sektöre sahibiz” ifadelerini kullandı.

İmkan ve kabiliyetleri kullanma noktasında özveride bulunduklarını dile getiren Başkan Mustafa Demir şunları söyledi:
“Şuanda hükümetimiz, tarım bakanlığımız, hükümetimizin diğer alanları ile ilgili yetkilileri, valiliğimiz, tarım müdürlüğümüz, tarım kredi kooperatifleri, esnaf odalarımız,  ziraat odalarımız çok aktifler. Çok verimli çalışmaları birlikte yapıyoruz.  Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak bu alandaki desteklerimizi de artırıyoruz. Çok önemli projeleri DOKAP, OKA ve Tarım il Müdürlüğümüz ile birlikte hayata geçiriyoruz.”

Samsun’da çok verimli üretim alanları olduğuna dikkat çeken Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Samsun’da üretim yapılamayacak bir alanımız yok. Bugün bir kısım tarımsal üretime uygun olmadığını düşündüğümüz alanlarda bile üretim yapmanın imkan dahilinde olduğunu görüyoruz. Özellikle şunu belirtmeliyim ki, tarımsal ve hayvansal üretim bizim olmazsa olmazımız. Bunu ciddi anlamda desteklememiz gerekiyor” diye konuştu.

Bafra ilçesinde Sera OSB’nin hayata geçeceğini hatırlatan Başkan Demir,  “53 endüstriyel tarım işletmesinin faaliyet göstereceği sanayi bölgesi, ciddi manada istihdam sağlayacak. Burada endüstriyel tarımın geliştirilmesini hedefliyoruz. Bu anlamda Bafra Sera OSB çalışması tamamlandı. Vezirköprü’de de hayvancılık OSB alanımız da gerçekleşmek üzere. Yan sanayileri de içinde barındıracak. Her konuda duyarlıyız” ifadelerini kullanarak, sanayi üretiminde ürünlerimizin bütün dünyayı dolaştığını söyledi.

Bu Kategorideki Diğer Haberler