SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Başkan Demir : Yatırımlarımız hız kesmeyecek

09/01/2022
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, gece gündüz demeden Samsun için çalıştıklarını ifade ederek, “2021 yılı bizim için dolu dolu geçti. 2022’de de yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek. Vatandaşlarımızın hayatına dokunacak şehrimizi geleceğe taşıyacak projelerimiz artarak sürecek” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kent merkezinde ve ilçelerde yapımı süren çalışmaları yerinde inceleyerek yatırımları yakından takip ediyor. Akıllı Şehir Trafik Güvenliği Projesi kapsamında Şehit Korhan Ekiz Bulvarı üzerinde bulunan 3 kavşakta devam eden geometri düzenleme, sinyalizasyon ve çevre düzenleme çalışmalarını takip ederek bilgi alan Başkan Mustafa Demir’e, Genel Sekreter İlhan Bayram ve ilgili daire başkanlıklarının yetkilileri de eşlik etti.

Daha sonra İncesu Caddesi’ne geçen Başkan Demir, 25 metrelik imar yolunda devam eden açma, kazı, dolgu ve genişletme çalışmalarını inceledi. Gece gündüz demeden şehrin dört bir yanına dokunmaya devam ettiklerini ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren vatandaşlarımıza dokunacak, şehrimizi geleceğe taşıyacak vizyoner projeleri hayata geçirmeye çalışıyoruz. Birçok noktada önemli mesafeler kat ettik. Kırsal altyapıdan, üst yapıya, kentsel dönüşüm projelerinden çevre yatırımlarına, kültür ve sanat projelerine kadar birçok konuya el attık. Hem yol hem de içme suyu anlamında 1 milyon 350 bin insanımıza dokunacak yatırımları bir bir hayata geçiriyoruz. 3 yıl önce 946 kırsal mahallemizde içme suyu temini noktasında sıkıntı yaşayan 401 mahallemiz vardı. Yaptığımız çalışmalar ile bu sayıyı 161'e düşürdük. Havza'ya da şu anda inşa ettiğimiz içme suyu arıtma tesisi ile birlikte bu sayı 130'a düşecek. 2023 yılı sonuna kadar Samsun'da kırsal alanda arıtılmış sağlıklı suyu vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

946 mahallede yol problemini de çözeceklerinin altını çizen Başkan Mustafa Demir, “Türkiye’de örnek uygulamaları hayata geçiriyoruz. Samsun kırsal altyapıyı bitiren ilk şehir olacak. İlçelerde de çok işler yaptık, yapıyoruz. 17 ilçeyi kapsayan altyapı yatırımlarımızdan asla taviz vermiyoruz. Kendi kaynaklarımızla gerçekleştirdiğimiz yatırımlarımız da hız kesmeden devam edecek” diye konuştu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler