SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Başkan Demir: Hiçbir sorunu kulak ardı etmedik

09/11/2021
Samsun Büyükşehir Belediyesi Çözüm Merkezi, 2021 yılının 10 ayında belediyeyi arayan 342 bin 648 kişinin ihtiyaç ve taleplerini alarak ilgili birimlere aktarıp, neticelendirilmesini sağladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Samsun olarak 1 milyon 350 bin kişilik büyük bir aileyiz. Ailemizin her ferdinden, huzurundan, rahatından, konforundan, ulaşımından, sağlıklı yaşamasından kısaca her şeyinden biz sorumluyuz. Vatandaşlarımızın hiçbir sorununu kulak ardı etmedik, bundan sonraki süreçte de etmeyeceğiz" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi katılımcı belediyecilik anlayışıyla pek çok alanda ortaya koyduğu farklılıkla, vatandaşı şehrin yönetimine ortak ediyor. Aynı zamanda kurumun ulaşılabilirlik seviyesinin artmasını sağlayacak adımlarla Samsun halkına en hızlı hizmeti ulaştırıyor. Teknoloji çağının gerekliliklerine ayak uydurarak göreve geldiği günden bu yana dijitalleşmeyi ön planda tutan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kısa sürede kurumu bu alanda zirveye taşıdı.

TÜM SORUN VE TALEPLER ANINDA ÇÖZÜME ULAŞTIRILIYOR
Belediyeye ulaşmak isteyen vatandaşlar, kısa sürede Çözüm Merkezi’nin güler yüzlü personeliyle iletişime geçebiliyor. Vatandaşların tüm sorun, talep ve önerileri bu merkezde toplanıyor. 7/24 hizmet veren ve aynı zamanda bir kriz yönetim merkezi görevi gören Çözüm Merkezi, bu yılın 10 ayında alınan 342 bin 648 çağrıya anında cevap verdi.

HER SIKINTIYI KENDİ SIKINTIMIZ GİBİ ÖNEMSİYORUZ
Belediyeye sorununu ileten her bir vatandaşın sıkıntısını kendi sıkıntısı gibi önemsediklerini dile getiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Göreve gelmemizin ardından dijital değişim ve dönüşümün startını verdik. Gelinen noktada vatandaşlarımızın da memnun kaldıkları bir sistemi hayata geçirmiş olduk. Türkiye’nin en hızlı ve en kolay ulaşılan kurumu olduğumuzu gururla ifade ediyorum. Amacımız vatandaşımıza en hızlı ve en kolay ulaşım kanallarını sunarak onların sorunlarını ve önerilerini yanıtsız bırakmamak. İnşallah ekip arkadaşlarımızla birlikte halkımızın daha memnun kalacağı, sorunlarına çözüm bulacağı bir sistemi inşa etmek adına tüm gayretimizle çalışmaya devam edeceğiz. Bana ulaşsın ya da ulaşmasın, birimlere ulaşan her soruna anında müdahale eden bir çalışma prensibimiz var. En hızlı ve kolay ulaşım kanallarını sunmaya çalışıyoruz. Samsun olarak 1 milyon 350 bin kişilik büyük bir aileyiz. Ailemizin her ferdinden, huzurundan, rahatından, konforundan, ulaşımından, sağlıklı yaşamasından kısaca her şeyinden biz sorumluyuz. Vatandaşlarımızın hiçbir sorununu kulak ardı etmedik, bundan sonraki süreçte de etmeyeceğiz" dedi.

Bu Kategorideki Diğer Haberler