SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Başkan Demir: Hizmete devam

05/07/2020
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Asarcık ilçesinde vatandaşlarla buluştu. Başkan Demir, “İlçe belediye başkanlarımızla, ilçe teşkilatlarımızla, muhtarlarımızla, hemşerilerimizle Samsun’a hizmet etmeye devam ediyoruz” dedi. Demir, “Benden daha fazla Asarcık’a, Kavak’a, Alaçam’a, Vezirköprü’ye hizmeti geçen çıksın. Derhal görevi teslim etmezsem namerdim. Hizmet etmeye çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, bugün önce daire başkanları ile bir toplantı yaptı. Kentte yapılan ve yapımı devam eden projelerle ilgili daire başkanlarından brifing alan Başkan Demir, daha sonra beraberinde Başkanvekili Nihat Soğuk, Fen İşleri Daire Başkanı Metin Köksal ve Özel Kalem Müdürü Süleyman Demirtaş ile birlikte Asarcık İlçesi’ne geçti.

Burada İlçe Belediye Başkanı Şerif Kılağuz ile Koşaca ve Eynelli mahallelerinde yapılan 1150 metre, Esentepe’de 1800 metre ve Edilli’ de 700 metrelik sathi kaplama çalışmalarını inceleyerek kendisini karşılayan vatandaşlarla sohbet eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 4 yıl içinde tüm altyapıyı tamamlayacaklarını dile getirdi. 2024’te büyükşehirlerde kırsalda altyapısını tamamlayan ilk il olacaklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Şu an Asarcık’tayız. Başkanımız Şerif bey burada. Ayrımız gayrımız yok. Ne diyorduk; bizim sorumluluğumuzda siyaseten Samsun’da kavga, çekişme olmayacak. Aklı, fikri hizmette olanın kavgaya vakti olur mu?  Bu milletin hakkına hukukuna sahip çıkacağız. Milletin maddi imkanlarını kul hakkına girecek bir işe sebebiyet vermeden milletin hizmetine harcadığımızda böyle bereketli oluyor. Samsun’la ilgili şu kadar borcumuz falan var, evet anladık.  Türkiye’de proje finansmanı noktasında Ankara’dan isteyip de alamadığımız hiçbir şey olmadı. İlçe belediye başkanlarımızla, ilçe teşkilatlarımızla, muhtarlarımızla, hemşerilerimizle Samsun’a hizmet etmeye devam ediyoruz. Eksiklerimiz olabilir.  Hepimiz insanız hata yapabiliriz, yanlış yapabiliriz. Belediye gömleği giyen her arkadaşım vatandaşımıza saygılı olmak zorundadır” dedi.

 

Büyükşehirin mali imkanlarının geçmiş 20 yılda sahip olduğu en zayıf yıl olduğunu söyleyen Başkan Demir, “Pandemi sürecinde de gelirlerimiz düştü” diyerek şunları söyledi:

 

“BENİM GÜLMEYE, OYNAMAYA PEK VAKTİM OLMADI”

“Buna rağmen hız kesmeden çalışmalara devam ediyoruz.  Geçmişten devraldığımız borç miktarını da aşağıya düşürüyoruz. Siz Asarcık’tan ne anlıyorsunuz bilmem ama ben Asarcık’tan Türkiye’yi anlıyorum. Türkiye Asarcık’tır. Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum. Bugün bu ülkenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. Ümmetin önderi. Bütün insanlığın ihtiyaç duyduğu ülkenin hizmet lideri. Anadolu’ dan kurduğu hizmet seferberliği ile birlikte ülkesine hizmet ediyor, kalkındırıyor. Bütün dünya insanlığı da buradan hizmet bekliyor. Arkadaşlar yıllar önce Libya’ya bırakın asker göndermeyi, şu anda oradayız. Neye karşı, tam dünyaya karşı. Peki bu nasıl oldu. Bu sizin sayenizde oldu. Asarcık’ın ne olduğunu anladınız mı şimdi? Benim bir oyumdan ne olur dersiniz. O oy öyle bir oy ki Türkiye’yi şaha kaldırır. Ben kurucu il başkanlığı yaptım. İlçe teşkilatını kurmak için buraya geldiğimde, kimsenin girmediği çıkmadığı yollarda mahalle ziyaretlerimizi hatırlıyorsunuz.  Bugün bu ülkeye o gücü veren Asarcık, Ayvacık, Alaçam, Yakakent, Vezirköprü, Terme, Havza bütün Samsun. Bu hizmetler buradan türedi. 3 dönem milletvekilliği yaptım. Bakanlık, komisyon başkanlığı yaptım. 13 seçim geçirdim. Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak da 31 Mart’ta bir seçime geçirdim. 3 dönem bitti ‘işimizin başına dönelim’ dedik. ‘Çocuklarımızla torunlarımızla birlikte olalım’ dedik. Ama Cumhurbaşkanımız ‘hizmete devam’ dedi. Ama biz seçimle ne ile karşılaştık. Dediler ki, yüzü sert. Arkadaşlar ben çocukluğumdan beri çalışıyorum. Benim gülmeye oynamaya pek vaktim olmadı.  Estetik ameliyatı yaptıramam. Ben sert biri değilim. Bir de dediler ki; Samsunlu değil. Şimdi Samsunlunun kim olduğu anlaşıldı mı? Benden daha fazla Asarcık’a, Kavak’a, Alaçam’a, Vezirköprü’ye hizmeti geçen çıksın. Derhal görevi teslim etmezsem namerdim. Hizmet etmeye çalışmaya devam edeceğiz.”

Başkan Demir konuşmalarını ardından ilçede ziyaretlerini sürdürerek, Aydın Mahallesi’nde inşa edilen camide hat çalışması yaptı.

Bu Kategorideki Diğer Haberler