SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Başkan Demir: İdeali olan insanlar her zaman başarılı olur

11/10/2022
Tülay Başaran Anadolu Lisesi öğrencilerini ağırlayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Her zaman yanınızdayım” dediği gençlere hayatı boyunca edindiği deneyimleri aktardı. Başkan Demir, ideali, hedefi olan insanların her zaman başarılı olacağını, öğrencilerin kendilerine mutlaka bir hedef koymalarını ve çok çalışmaları gerektiğini öğütledi.

Daha önce Tülay Başaran Anadolu Lisesi’ndeki programa katılıp İlber Ortaylı’nın "Bir Ömür Nasıl Yaşanır" adlı eserinin tahlilini öğrencilerle birlikte yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e öğrenciler ziyarette bulundu. Ziyaretten oldukça mutlu olan Başkan Demir, gelecekleriyle ilgili altın öğütlerde bulundu. Gençleri ilgilendiren belediyenin projeleri ile ilgili bilgi verdi. Öğrencilere “Çok okuyun, öğrenin, ailelerinizin tecrübelerinden faydalanın” diyen Başkan Demir, “Samsun çok önemli tarih, kültür ve medeniyet merkezi. Türkiye’nin ikinci büyük tarımsal üretim havzası. Müthiş bir doğaya sahip. Yaşadığınız şehri iyi tanıyın. Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerin her zaman yanındayız. Mutlaka kendinizi geliştirin. Hayatınızda özgüven duyacağınız bir alan mutlaka vardır. Ona tutunun. Kendinizi yetersiz, değersiz ve başarısız hissetmeyin” dedi.

GENÇLER HER ŞEY SİZİN İÇİN

TEKNOFEST ile birlikte Samsun'a inşa edilen bilim merkezleri, kütüphane ve keşif kampüsünden bahseden Başkan Mustafa Demir, "TEKNOFEST’e gittiniz bu ortamı görmek kimseye nasip olmazdı. Bunlar Türkiye’nin dünyanın geleceği. Kalıcı izler noktasında bilim merkezleri, kütüphane, keşif kampüsleri inşa ettik. Bunların hepsi sizin için. Buralardan alacağınız eğitimlerle Türkiye’nin geleceğini sizler inşa edeceksiniz. Herkes bir teknolojiye bir robota dokunacak bir şey üretecek. Samsun’daki tüm çocuklar buradan istifade edecek. Kütüphanemiz 7/24 kesintisiz hizmet verecek. 7/24 çorba ikramı olacak. Her şartta insanın ders çalışmasına müsait. Çok fonksiyonel bir kütüphane olacak. Her kesime hitap edecek. 7’den 70’e herkes gidebilecek. Müthiş bir imkan. Gençliğe yapılan yatırım her türlü geri döner. Bu kadar büyük yatırım hep sizin için" ifadelerini kullandı.

MAKRO AVM YERİ SANAT MERKEZİ OLUYOR
Makro AVM'nin yerine yapılacak kültür merkezinden ve Aile Yaşam Merkezi Projesi'nden de bahseden Başkan Demir, "Makro AVM'nin yerine yapacağımız kültür merkezi Türkiye’de bir ilk olacak. Orada her türlü kursu ücretsiz alma imkanı sağlayacağız. Ailenizle gelebileceğiniz nezih bir ortam sağlayacağız size. Yöresel lezzetlerimizin olduğu bir yer olacak. Çocuklar için Türkiye’de sanıyorum en iyi oyun sahası olacak. Her yaş grubuna uygun kurslar yer alacak. Okulların faaliyetleri için toplantı salonu olacak. Aile Yaşam Merkezi de inşa edeceğiz.  Orayı sanat dersleri olarak değerlendireceğiz. Projesini tamamlandı" şeklinde konuştu.

Ayağında kara lastik olan çocukluk yıllarına ait bir fotoğrafı da öğrencilere gösteren Başkan Demir, “Zorluklar sizi hiç yıldırmasın” dedi. İdeali, hedefi olan insanların her zaman başarılı olacağını, öğrencilerin kendilerine mutlaka bir hedef koymalarını ve çok çalışmaları gerektiğini öğütledi.

Bu Kategorideki Diğer Haberler