SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Başkan Demir kadınlara seslendi: Biz sizlere hizmetkarız

19/11/2021
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Millet Bahçesi’ndeki Hanımlar Lokalini ziyaret etti. “Belediye sizlere hizmet için var. Biz sizlere hizmetkarız. Seçimlerde benim için ‘sert’ dediler. Hanım kardeşlerim biz de sertlik yok disiplin var. Çok çalışma var" dedi.

Samsun'un daha yaşanılabilir, sağlıklı ve çağdaş bir kent olması için bir bir hayata geçirdiği yatırımları kapsamında sosyal projelere de ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi, Canik İlçesi Millet Bahçesi içerisinde Hanımlar Lokali ile kadınlara yönelik hizmetlerine bir yenisini ekledi. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde oluşturulan ve sosyal, kültürel ve sportif ihtiyaçlara göre donatılan lokal kadınların boş zamanlarını birlik ve dayanışma içinde geçirebilecekleri bir mekan olacak. Haftanın belirli günleri el sanatları kursları verilecek.

Haftanın 7 günü açık olan sosyal ve kültürel amaçlı tesis niteliğindeki lokali ziyaret ederek kadınlarla bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kentsel dönüşüm projelerinden, ulaşım ve altyapı projelerine varıncaya kadar Canik'i adım adım geleceğe hazırladıklarını söyledi. Başkan Demir, Millet Bahçesi içerisine açılan Hanımlar Lokali'nin hayırlı olmasını dileyerek kadınlara şöyle seslendi:

“Öğrenme hevesinizden geri durmayın, kendinizi geliştirmeye devam edin. Yaşım geçti demeyin, yeni şeyler öğrenmek için çabalayın. Öğrenmenin yaşı yoktur. Okuma yazma veya dikiş nakış eğitimleri fark etmez, siz becerilerinizi geliştirin. Belediye ile ilgili beklentilerinizi bize her zaman iletin. Belediye sizlere hizmet için var. Biz sizlere hizmetkarız. Benim için sert mizaçlı diyorlar. Hanım kardeşlerim biz de sertlik yok disiplin var. Çok çalışma var."

Kadınlarla birlikte el işi de yapan Başkan Demir, lokalde verilen kurs sayılarının artırılması için de talimat verdi.

Bu Kategorideki Diğer Haberler