SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Başkan Demir: Yaşlılarımız için büyük çaba sarf ediyoruz

26/10/2020
TRT Trabzon Radyosu’nda Yavuz Üçüncü’nün konuğu olarak pandemi sürecinde yaşlılar ile ilgili yapılan çalışmaları anlatan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Yaşlılarımızın hemen hemen tüm ihtiyaç ve isteklerine cevap verdik. Onların hayatlarını kolaylaştırmak için büyük çaba sarf ediyoruz” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, TRT Trabzon Radyosu’nda Yavuz Üçüncü’nün hazırlayıp sunduğu ‘Köşe Bucak Karadeniz’ programına telefonla bağlandı. Program sunucusu Yavuz Üçüncü’nün, “Pandemi döneminde özellikle beyaz saçlı prens ve prenseslerimiz neler yaşadılar? Bu dönem hepimiz için sıkıntılı fakat dört duvar arasında yaşayanlar için biraz daha sıkıntılıydı. Tam bu noktada devletimiz ve yerel yönetimlerimiz imdada yetişti. Çeşitli etkinliklerle hayatı kolaylaştırmaya çalıştılar. Samsun’da huzurevi sakinlerinin hayatı nasıl geçiyor? Pandemi dönemi nasıl yaşanıyor?” sorusuna cevap veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir şunları söyledi:
“Vatandaşlarımızın hassasiyeti ile süreci en doğru şekilde yürütmeye çalıştık. İnsanlarımıza her alanda hizmet üretme noktasında müthiş bir şekilde gayret gösteriyoruz. Hayal edemediğimiz ancak yaşayarak gördüğümüz ve öğrendiğimiz önemli bir pandemi süreci yaşadık. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Türkiye örnek bir mücadele gösteriyor. Ekonomik ve sosyal olarak dünya ile kıyaslarsak en az kısıtlamalarla süreci yürüttük. Biz de vatandaşlarımızın hassasiyeti ve katkısıyla elimizden gelenin en iyisini yaptığımızı düşünüyoruz. 1 milyon 350 bin vatandaşımıza bir kere daha teşekkür ediyorum. Özellikle 65 yaş üstü hemşehrilerimizin hayatını kolaylaştırmaya, hayatlarındaki sıkıntıları azaltmaya yönelik büyük gayret sarf ettik. Yaşlılarımızın hemen hemen tüm ihtiyaç ve isteklerine cevap verdik.”

Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak evde bakım hizmeti verdiklerini de söyleyen Başkan Mustafa Demir, “3 binin üzerinde insanımıza ev temizliğinden yemeğine kadar kapsamlı bir hizmet veriyoruz. 2 yıl önce bu sayı bin civarıydı. Bu hizmetlerimize de çok dua alıyoruz. Huzurevimizdeki misafirlerimize evindeymiş gibi hissettirerek hizmet veriyoruz. İlgi alanları ve hobileriyle ilgili de alanları var. Arada bir etkinlikte düzenliyoruz. Tarımsal üretimlerle ilgili faaliyetleri, spor ve yürüyüş imkanları da var. Çocuklarımız, gençlerimiz bu ülkenin geleceği ama yaşlılarımız da kökü. Onlar olmazsa biz olmayız. Bunun bilincinde olmalıyız. Onlara çok imtina edip dualarını almak lazım” ifadelerini kullandı.

Bu Kategorideki Diğer Haberler