SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Başkan Demir’den gençlere önemli mesajlar

10/05/2022
Türkiye Gençlik Buluşması'nda gençlere seslenen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Biz bu güzel ve güzide şehri daha da güzel yapmanın gayreti içerisindeyiz. Ama derdimiz sadece şehrimizi güzelleştirmek değil. Burada mutlu insanların yaşadığı, geleceğe umutla bakan gençlerin olduğu bir şehir olsun istiyoruz. Sizler de bu şehri sahiplenin. Bizim göremediklerimizi gösterin. Çünkü geleceğimizi en iyi gören sizlersiniz" dedi.

Büyükşehir Gençlik Hareketi Projesi kapsamında 17 ülke, 81 il, 17 ilçe temsilcisi ve yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden temsilci gençlerin katıldığı Türkiye Gençlik Buluşması programı düzenlendi. Ömer Halisdemir Salonu'nda düzenlenen programa Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Gençlik Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ve gençler katıldı.

Programdaki konuşmasında Başkan Mustafa Demir, “Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olarak geleceğimiz olan siz gençleri bugün şehrimizde ağırlamaktan çok büyük mutluluk duyuyorum. Sizleri görünce tekrar gençlik yıllarıma gittim. Gençliğinizin kıymetini bilin. Göz açıp geçinceye kadar zaman geçiyor. Çok kısa bir zaman sonra ciddi sorumluluklar alacaksınız. Aileniz, bulunduğunuz şehriniz, ülkeniz ve dünya insanlığı ile ilgili. Bölgenin merkezi olan Samsun olarak 19 Mayıs 1919 meşale şehri olarak güzel ülkemizin kurtuluşuna giden adımın ilk atıldığı yer olarak gençliğin geleceğimiz ve bütün istikbalimiz olduğunu lafta değil eylemlerimiz ve projelerimiz ile gösteriyoruz. Böyle bir sorumluluğun bilinci ile gayret ediyoruz. Hem yurt dışından hem de şehir dışından gelen gençlerimize şehrimizi tanıtmak hem de bu şehrin geçmişte üstlendiği misyonu ve bugün için ifade ettiği vizyonu kavrama noktasında bu şehir asaleti ile buna hazır" diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi olarak dertlerinin sadece kenti güzelleştirmek olmadığını söyleyen Başkan Demir, şunları söyledi:

“Samsun Türkiye'nin en güzel şehri desek abartmış olmayız. Hatta dünyanın en güzel şehri diyebiliriz. Biz bu güzel ve güzide şehri daha da güzel yapmanın gayreti içerisindeyiz. Ama derdimiz sadece şehrimizi güzelleştirmek değil. Burada mutlu insanların yaşadığı, geleceğe umutla bakan gençlerin olduğu bir şehir olsun istiyoruz. Sizler de bu şehri sahiplenin. Bizim göremediklerimizi gösterin. Çünkü geleceğimizi en iyi gören sizlersiniz. Değerli gençler bilginiz olsun siz artık bir tek bulunduğunuz şehrin ve ülkenizin değil bütün dünya insanlığı için güzel bir vizyona sahip olmanız gerekir. Onun için bu yaşlarınızı çok verimli yaşamak zorundasınız. Kendinizi sürekli geliştirin. Sağlığınıza dikkat edin. Akıl potansiyelinizi ve imkanlarınızı size ailenize ve dünya insanlığına maksimum faydalı olacak şekilde geliştirin. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak bu vizyonla çalışıyoruz. Bütün eğitim çağındaki gençlerimizle mutlaka bir irtibatımız var. Sizleri seviyoruz. Sevmenin de ötesinde. Sizler bizim geleceğimizsiniz."

Son olarak gençleri Teknofest' e davet eden Başkan Demir, “Teknofest 2022' yi Samsun'da icra edeceğiz. Bununla ilgili çalışmalarımızı da Valimiz önderliğinde yürütüyoruz. Samsun'a 2 milyon civarında katılımcı bekliyoruz. Siz gençlerin de o festivalde yerinizi almanızı istiyoruz. Hepinizi şimdiden davet ediyorum. Dünyanın en büyük festivalini gerçekleştirdiğimizde artık inanıyorum bu bölgenin gençlerinde hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak. Bunun heyecanını şimdiden duyuyoruz. Bu güzel şehri size tanıtmaya ve sevdirmeye gayret ediyoruz” dedi.

Bu Kategorideki Diğer Haberler