SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Başkanımız Mustafa Demir'in 15 Temmuz mesajı

14/07/2021 14/07/2022
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in 15 Temmuz Mesajı

Türk milletinin binlerce yıllık tarihi, büyük savaşlar ve zorlu mücadelelere tanıklık etmiş emsalsiz destanlarla doludur.

Ülkemiz siyasi tarihi içerisinde birçok darbeye şahitlik etmiş, ancak böylesi bir hainlikle karşılaşmamıştır. Milletin askeri gibi görünen hainler; dâhil oldukları örgütün planları için kamu kuruluşlarını, havaalanlarını, yolları ve köprüleri kapatarak kendilerine karşı gelen milletimize silah doğrultmaktan çekinmemişlerdir.

O gece milletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine çocuk, genç, yaşlı ellerinde bayraklarla Türkiye'nin önünde hiçbir engel tanımadan yoluna devam edeceğini tüm dünyaya duyurmuştur.

Bu kalkışma ülkemiz içerisinde değil tüm dünyadaki darbeci zihniyetlerinin hüsranla karşılaştığı bir tarih olmuştur. 15 Temmuz’da sadece bir zafer değil; milletin kaderi, geleceği ve vatan toprakları da kazanılmıştır.

Kutlu zafer yolunda 251 vatan evladımız şehit olurken binlerce vatandaşımız da gazilik mertebesine ulaşmıştır. Ama biz biliyoruz ki "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır."

Devletimizin her türlü terör unsurlarıyla mücadele ettiği bu dönemde desteğimizi daima sürdüreceğiz. Çünkü bu vatan, bu gelecek ve bu coğrafya bizim.

Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi yine aynı irade aynı cesaret ve aynı imanla Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerimle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, vatanımızın geleceği, bekası, huzuru için gözünü kırpmadan şehadete yürüyen tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, kahraman gazilerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

Bu Kategorideki Diğer Haberler