SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Başkanımız Mustafa Demir’in 20 Ocak mesajı

19/01/2023

“20 Ocak 1989 yılında Samsunspor futbolcularının Malatyaspor ile yapacağı maç için deplasmana giderken geçirdiği trafik kazası, başta Samsun halkı olmak üzere tüm Türkiye’yi yasa boğmuştu. Tarifsiz acının yaşandığı bu elim kazanın 34. yıl dönümünde hayatını kaybeden Teknik Direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır ve Zoran Tomic ile otobüs şoförü Asım Özkan’ı rahmetle, minnetle ve duayla anıyorum.

Spor kenti olan şehrimizi en iyi şekilde temsil eden Samsunspor’umuz var olduğu müddetçe hayatını kaybeden sporcularımızın hatıraları daima yaşayacaktır. Samsunspor bizim için birlik ve beraberliğin, azmin, tutkunun, acının, sevincin sembolüdür. Samsunspor’umuzun bu acı gününü aradan geçen yıllara rağmen hiç unutmuyoruz, 34 yıldır aynı acı ve üzüntü ile anıyoruz.

Samsun için unutulmayacak bir gün olan ve bu elim kazada hayatını kaybederek kalbimizde yeri olan tüm sporcu ve teknik ekibimize tekrar Allah’tan rahmet, ailelerine, Türk halkına ve Samsunspor ailesine başsağlığı diliyorum.”

Bu Kategorideki Diğer Haberler