SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Başkanımızın Anneler Günü Mesajı

09/05/2021

Huzurlu bir toplumun temeli sağlam bir ailedir. Bu temelin en sarsılmaz yapı taşı da annedir. Aile hayatı içerisinde en zor görevlerden birini üstlenen annelerimiz hayat yolculuğumuzda ilk arkadaşımız, ilk öğretmenimiz ve ilk rehberimiz olmuştur.

Çocukların hayatlarındaki en güçlü bağ annedir. Sevgi, şefkat ve fedakarlıklarıyla sağlıklı nesiller yetiştirilmesi noktasında önemli bir sorumluluk üstlenmişlerdir.  Taşıdığı büyük sorumluluğun ötesinde, tüm varlığını çocuklarına  adayan annelerimiz dünyanın en karşılıksız duygularını taşırlar. 

Peygamber Efendimiz: “Cennet, anaların ayakları altındadır.” Hadis-i Şerifi ile cenneti kazanmaya anneyi vesile kılmış, Dinimizin kadına ve anneye verdiği değeri göstermiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta bu ülkenin varlığı ve birliği için canını feda eden aziz şehitlerimizin  anneleri olmak üzere, bizleri canından, ruhundan, özünden bir parça olarak gören annelerimizin ve anne olmak için can atan bütün kadınlarımızın Anneler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Bu Kategorideki Diğer Haberler