SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Büyükşehir Atakum’a büyük yatırımlar yapıyor

13/04/2022
Atakum’da iftar programına katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “İnsanlarımızın rahat bir şekilde kullandığı, yaşadığı, mutlu olduğu bir Atakum’u hep birlikte inşa ediyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti Atakum İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen iftar programına katıldı. AK Parti Atakum İlçe Başkanı Abdulkadir Köstek ve ilçe teşkilatından vatandaşların katıldığı programda konuşan Başkan Mustafa Demir, “Allah'a hamdolsun 2 yıllık bir aradan sonra yeniden iftar sofralarında bir aradayız. Nisan ayının başından itibaren çok bereketli farklı bir Ramazan ayına Allah bizleri kavuşturdu” dedi.

Samsun’un siyasette en olgun dönemlerinden birini yaşadığını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Genel başkan yardımcımız, milletvekillerimiz, il başkanımız, il teşkilatlarımız, kadın kolları, gençlik kolları, ilçe teşkilatlarımız, ilçe belediye başkanları birlikte çok senkronize, çok uyumlu aynı hedefe doğru yürüyen bir yola doğru kanalize olduk” diyerek Atakum’a yapılan yatırımlardan söz etti.

Atakum’da yalı kafeyi ihale ettiklerini söyleyen Başkan Demir, “Türkiye’nin en fonksiyonel kütüphanesine de başlıyoruz. Teknofest süreci geliyor. Burada dene yap atölyesi ve çocuk üniversitesi kuruyoruz. Yaptığımız yollarla, yapacak olduğumuz programlarla bu seneyi dolu dolu geçireceğiz. Elektrikli otobüsler Teknofestten önce Atatürk Bulvar’ından geçecek. Sahilde bisiklet yolu başladı. Akıllı Kavşak Trafik Güvenliği projesi iyi gidiyor. Sistem henüz devreye girmedi. Yapay zeka devreye girdiğinde çok güzel olacak. Planladığımız her şeyin önündeyiz. Gülsan Sanayi Sitesi, Toybelen’e taşınacak.” diyerek şunları söyledi:

”Yeni bir sanayisi ile beraber yeni Bölge Adliye Sarayı da Atakum’a yapılacak. Engellilerle ilgili günübirlik orada misafir edecek olduğumuz bina için de proje çalışması sürüyor. Kadınlarımızla ilgili yeni bir merkez yapılacak. Proje bitti. Atakum’a Samsun’a yaraşır milli manevi bir şekilde insanlarımızın rahat kullandığı, yaşadığı, mutlu olduğu bir Atakum’u birlikte inşa ediyoruz. Ekiplerimizle birlikte Samsun’un 17 ilçesinde insanımızın ihtiyaç duyduğu noktada Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin ama hiçbir haklı talebi geri çevirmedik.”

İftar programının ardından Başkan Mustafa Demir, DSİ Camii'nde teravih namazı kıldı. Namaz sonrası da vatandaşlarla sohbet etti.

Bu Kategorideki Diğer Haberler