SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Büyükşehir, Atakum’u yeniledi

25/12/2022
Samsun Büyükşehir Belediyesi, Atakum ilçesinde Güzelyurt - Karakavuk, Özören-Erikli, Kayagüney-Taflan Yalı mahalleri grup yollarında yaptığı yol çalışmaları ile vatandaşları konforlu ulaşımla tanıştırdı. Çalışmalarla yollar hem genişletildi hem de yenilendi. Kayagüney Mahallesi Muhtarı Cüneyt Sağıroğlu, "Daha önce yolumuz çamur ve bataktı. Yolun bozukluğundan dolayı köye kimse gelmek istemiyordu. Ama şimdi Büyükşehir Belediye Başkanımız sayesinde yolumuz kaymak gibi oldu" dedi.

Samsun’da 17 ilçedeki altyapı çalışmalarına ara vermeden devam eden Büyükşehir Belediyesi, mahalle yollarını yenileyerek kaliteli ve konforlu hale getiriyor. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekiplerince yürütülen çalışmalar ile mahalle ve grup yolları sil baştan yenilenerek sorunlara kalıcı çözümler üretiliyor. Ekipler Atakum ilçesine bağlı Güzelyurt - Karakavuk, Özören-Erikli, Kayagüney-Taflan Yalı mahalleri grup yollarındaki çalışmalarını tamamladı.

KONFORLU YOLLAR YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ

Altyapısı da güçlendirilen bölgede Kayagüney - Taflan arasına 3 bin metre beton, Özören-  Erikli arasına 4 bin metre sathi kaplama, 1400 metre beton, Güzelyurt - Karakavuk arasına da 4 bin metre sathi kaplama yol yapılarak vatandaşlar modern yollarla buluşturuldu. Ayrıca yolların genişliği 5 metreden 8 metreye çıkarıldı.

BAŞKANIMIZ SAYESİNDE YOLUMUZ KAYMAK GİBİ OLDU

Kayagüney Mahallesi Muhtarı Cüneyt Sağıroğlu, "Daha önce yolumuz çamur ve bataktı. Çukurlardan zıplaya zıplaya ulaşım sağlanıyordu. Yolun bozukluğundan dolayı köye kimse gelmek istemiyordu. Ama şimdi Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir sayesinde yolumuz kaymak gibi oldu. Artık yapılmamış bir yolumuz yok. Çok sıkıntı yaşadık. Çamur ve bataklık yüzünden araçlar çıkmıyordu. Şimdi dört dörtlük bir yol oldu. Çok büyük hizmet aldık. Mustafa Demir başkanımızdan Allah razı olsun" diye konuştu. 

ÖMRÜMDE BÖYLE YOL GÖRMEDİM, ÇOK MUTLUYUZ

73 yaşındaki mahalle sakini Osman Akpınar, "Ne konuşayım, her şey ortada. Başkanımız bakanlık yaptığı zamanlardan beri sorunlarımıza kulak veren biriydi. Başkan olunca da aynı şekilde devam etti. Önceki yolumuz iyi değildi. Çamurdu, dardı. Yan yana geçmek imkansızdı. Ama şimdi çok sağlam konforlu bir yol oldu. Sadece bizim yolumuz değil çevre köylerimizin tamamının yolu çok güzel oldu. Mutluyuz” dedi.

ÇİLEMİZ BİTTİ

"Çok şükür çile bitti” diyen mahalle sakini Zehra Akpınar da, "Allah razı olsun başkanımızdan ve emeği geçenlerden. Çamurdan kurtulduk. Rahat bir nefes aldık" ifadelerini kullandı.

EN BÜYÜK MOTİVASYONUMUZ VATANDAŞLARIMIZIN HAYIR DUASI

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, “Hemşehrilerimiz her şeyin en güzeline layık. Bu doğrultuda çalışmalarımızı hızlı ve titiz bir şekilde sürdürüyoruz. En büyük motivasyonumuz vatandaşlarımızın memnuniyeti ve duasıdır. Hemşehrilerimizi mutlu görünce çalışma şevkimiz daha da artıyor" dedi.

Bu Kategorideki Diğer Haberler