SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Büyükşehir Belediyesi 400 milyon borcu ödedi

14/09/2021
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 400 milyon borcun ödendiğini söyleyerek, ihaleye çıkarılan bazı mülklerinde gerçek fiyatını bulmadan satılmayacağını vurguladı.

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül ayı kapanış toplantısı bugün yapıldı. Mecliste konuşan Başkan Demir, belediyenin borçlarına değindi. 2.5 yıl öncesine göre kur farkından dolayı borcun 400 milyon lira civarında aşağıya geldiğini ifade eden Başkan Demir, “Kur farkı döviz artmamış olsaydı 900 milyon lira borcumuz düşmüş olacaktı. Kredi talepleri ile ilgili zaman zaman gündeme getiriyoruz. Bunu tedbir olarak getiriyoruz. İhtiyaç duyduğumuzda kullanıyoruz. İhtiyaç duymadığımızda kullanmıyoruz. Geçmişteki birçok kredi kararlarının bir kısmı kullanılmıştır, bir kısmı kullanılmamıştır. Fakat önümüzdeki projelerle ilgili biz bu günden planlama yapıyoruz” dedi.

Belediyenin bir kısım mülklerinin satışı konusuyla ilgili de konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Buralar fiyatını bulmadan satılmayacaktır. Zaten açık ihale ile satıyoruz, bunları gözlemleyeceksiniz. Milletimizin, halkımızın menfaatini koruyacağız. Fiyatını bulduğunda satış noktasında bir kararımız olacak” ifadelerini kullandı.

Meclis üyelerine yapımı süren ve yapılacak diğer projelerden de söz eden Başkan Mustafa Demir, yalı kafenin hesaplamalarını yaptıklarını yılbaşından önce ihalesini yapacaklarını kaydetti. Marina konusunu da Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ile görüşeceklerini vurgulayan Başkan Demir, “Proje hazırlığı devam ediyor. İnşallah neticeye ulaştığımızda sizleri bilgilendireceğiz” diye konuştu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler