SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Büyükşehir Belediyesi 7/24 sahada

30/05/2022
Samsun Büyükşehir Belediyesi, kentte emniyetli bir ulaşım ağı oluşturmak için 2021 yılında 327,5 kilometresi merkez, 1281,5 kilometresi kırsalda olmak üzere 1609 kilometre yol çizgi çalışması yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Vatandaşlarımızın trafikte daha güvenli olmalarını sağlamak için yol yapım, yatay işaretleme ve yol çizgi çalışmalarını gerçekleştirmeye bu yıl da aralıksız devam ediyoruz" dedi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir genelinde trafik güvenliğinin artırılması ve trafik akışının düzenli bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla yapılan çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi marifetiyle yenilenen yol güzergahlarında yeni çizgiler çekilirken aynı zamanda şehrin genelinde de zamanla silinen çizgilerde yeniden yatay işaretleme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK

Ulaşım Daire Başkanlığı'na bağlı Trafik Şube Müdürlüğü, 4 merkez ilçede 44 cadde ve bulvarda 88,9 km’lik yolda 327,5 km yol çizgisi çizdi. Kırsal ilçelerin mahalle ve grup mahalle yollarında ise toplam 1281,5 km yol çizgi çalışması yapıldı. 2022 yılının ilk 5 ayında ise 77,2 kilometrelik yolda 270,2 kilometrelik yol çizgisi çizildi. Çizgiler araç kullanıcılarını şerit ve parklanma alan çizgilerine uymalarını ve trafikte daha rahat bir ulaşım yapmalarını sağlıyor. Yol çizgi çalışmaları yeni asfaltlanan yollar, ana arterler ve kavşaklarda çizgi çizme ve yenileme olarak devam ediyor. Ulaşım Daire Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada sürücü ve yayaların güvenliği için şehrin genelinde sürdürülen çalışmaların devam ettiği belirtildi.

EN İYİ GÖRÜŞÜ SAĞLAYAN MALZEME KULLANILIYOR

Halkın güvenli yolculuk yapabilmeleri için en önemli yol gösterici olan şeritleme çalışmalarının özellikle gece saatlerinde gerçekleştirildiğini söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Yol çizgi-şerit çalışmaları, yolları güvenli kılan, sürücüyü yönlendiren en önemli yol güvenlik önlemleri arasında yer alıyor. Takip edeceğimiz şeridin, gideceğimiz yolun en önemli aydınlatıcıları bu çizgiler. O yüzden de en kaliteli ve en iyi görüşü sağlayacak malzemeler kullanıyoruz.  Çizgiler, asfaltın niteliğine göre 6 ay ile 2 yıl garantili, uzun ömürlü boya kullanılarak çekiliyor. Gece görünürlüğü için uygun, reflektif özellikli ve Avrupa Birliği ile Karayolları Genel Müdürlüğü’nün öngördüğü standartlardaki boyaları seçiyoruz. Büyükşehir Belediyesi ekiplerimiz en ücra köşedeki yollarımıza kadar trafik levha ve yol çizgi çalışmasını gerçekleştirmek için gece gündüz çalışıyor" ifadelerini kullandı.

Bu Kategorideki Diğer Haberler