SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Büyükşehir kadınları her yönüyle destekliyor

05/07/2022
Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı Aile Yaşam Merkezlerinde düzenlenen kurslarda üretilen ürünler için Piazza AVM‘de sergi açıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi açtığı kurslarla kadınların sosyal yaşamını değiştirirken onların ekonomik anlamda kazanç sağlaması adına da çalışmalar yürütüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’ in kursların sonunda, “Piazza AVM’de satış stantları kuracağız” diyerek müjdesini verdiği serginin açılışı gerçekleştirildi.

Seramik eşyalar, gümüş kazaziye takılar, el nakışları, örgü, bambu sepetler, bebekler, tablolar ve daha birçok ürün yer aldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği stantlarla kursiyerler 1 yıllık emeklerinin karşılığını ekonomik olarak alma fırsatı yakaladı.

Aile Yaşam Merkezleri Birim Sorumlusu Canan Sevim, “Bu etkinlikler kursiyerlerimiz için çok önemli. Yıl boyunca birbirinden güzel ürünler üretmenin hazzını yaşıyorlar. Ama bunun ekonomik olarak da karşılığını almak istiyorlar. O yüzden bu tür etkinlikleri önemsiyoruz. Bu etkinliklerin artırılması için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. Sergi, bugün ve yarın Piazza AVM saat 10.00-22.00 saatleri arasında açık kalacak.

Bu Kategorideki Diğer Haberler