SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Büyükşehir kurslarıyla öğreniyorlar

31/03/2022
Samsun Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından açılan aşçı yardımcılığı kursu tamamlandı. Kursu başarıyla tamamlayanlara bugün sertifikaları verildi.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen “Aşçı Yardımcılığı Kursu” na ilgi büyüktü. Bugün Millet Bahçesi Hanımlar Lokali’nde sertifika töreni düzenlendi. 450 saat süren kurs sonunda katılımcılara sertifikaları teslim edildi. Törene Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Nihat Soğuk, Genel Sekreter Yardımcıları Şenol Yıldız, Zennube Albayrak ve Metin Köksal ile daire başkanları ve kursiyerler katıldı.

Usta öğretilerin de yer aldığı törende, “Aşçı Yardımcılığı” sertifikası almaya hak kazanan 10 öğrenciye sırayla belgeleri verildi. Nitelikli meslek edindiren kurslardan birisi olan bu kursa katılanların heyecanları da yüzlerine yansıdı. Sertifika alan kursiyerlerin kurs boyunca farklı lezzetleri keşfederek çeşitli yemek tarifleri alma, yemek yapımının püf noktaları, masa hazırlama gibi konuları öğrenme fırsatı buldu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler