SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Büyükşehir öğrencilerin yanında

17/03/2022
Üniversite adayı 12. sınıf öğrencilerine desteklerini sürdüren Samsun Büyükşehir Belediyesi, Temel Yeterlilik Testi (TYT) için çok fonksiyonlu soru bankası kitabı hazırladı. Tüm sayısal ve sözel konulara ilişkin kısa bilgilerin yanı sıra yaklaşık 10 bin sorunun karekod uygulamasıyla videolarla çözümlerinin de gösterildiği soru bankasının dağıtımına başlandı.

Çözülecek her doğru sorunun puanlamaya ve sonuca etki edeceği TYT testine, öğrencilerin daha çok soru çözerek hazırlanmalarına katkı vermek isteyen Samsun Büyükşehir Belediyesi, soru bankası kitabı hazırladı. Branşında uzman öğretmenler tarafından MEB kazanımlarına uygun titizlikle hazırlanan soru bankası, çok fonksiyonlu olarak tasarlandı.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Gençlik Spor Şube Müdürlüğü tarafından 5 bin adet bastırılan ‘‘TYT Tüm Dersler Soru Bankası’ kitabında Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Türkçe, Coğrafya, Tarih, Felsefe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi’nde lise müfredat konularından sorular soruluyor. Akıllı tahtaya uyumlu ve çek kopar özellikli kitabın her sayfasının orta sütununda öğrencilerin soruların çözmesine yardımcı olacak bilgiler yer alıyor. Ayrıca soruların karekod ile video çözümleri de bulunuyor. Öğrenciler, karekodu akıllı cep telefonlarına okutarak video çözümüne ulaşılabiliyor.

12. sınıf öğrencilerine ücretsiz dağıtılan kitaba ulaşmak isteyenlerin Büyükşehir Gençlik Hareketi’ne üye olmaları gerekiyor. Üyelik için belediyenin resmi internet siteleri olan www.samsun.bel.tr ve www.samsun.com.tr adreslerine girecek öğrenciler, sayfanın alt kısmındaki ‘Büyükşehir Gençlik Hareketi’ görseline tıklayarak kişisel bilgileri dolduracak. Ardından öğrenciler kitap talebinde bulunacak. Talep eden Canik, İlkadım ve Atakum ilçelerindeki öğrenciler, ücretsiz soru bankasını Büyükşehir Belediyesi Çözüm Merkezi’nden, diğer ilçelerdekiler ise ilçe milli eğitim müdürlüklerinden alabilecek. 

TYT Tüm Dersler Soru Bankası kitabıyla ilgili değerlendirme yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, kitabın sınav öncesinde öğrencilere büyük fayda sağlayacağını söyledi. İçerdiği bilgilerin yanı sıra gerek soruların gerekse kalitesi gerekse çözümlerine ilişkin öğrencilere önemli kolaylıklar sağladıklarını ifade etti. “Pandemi sürecinde öğrencilerimizin eğitimlerinden geri kalmaması için verdiğimiz online canlı ders desteğimize, soru bankası kitabıyla devam ediyoruz. Bu yıl TYT ve AYT sınavlarına girecek 12. sınıf öğrencilerimizin bilgilerini pekiştirmek ve daha çok soru çözmelerini sağlamak için çok fonksiyonlu soru bankası kitabı hazırladık” diyerek şunları söyledi:

“Her konunun sorularını, öğrenme sırasına göre oluşturduğumuz kitapta, öğrencilerimizin olay ve durumlara bakış açısını genişleten, problem çözme ve yorumlama güçlerini artıran sorular sorduk.  İçindeki her testi, konuları iyi öğrenip öğrenmediklerini kolayca tespit edebilmeleri için değişik soru tipleriyle çeşitlendirdik. Sayfaların orta sütunlarında onlara rehber olacak bilgilere ve örnek soru çözümlerine yer verdik. Büyük bir hassasiyet ve titizlikle hazırlanan soru bankasını ücretsiz olarak öğrencilerimizin hizmetine sunuyoruz. Bu vesile ile TYT ve AYT sınavlarına girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.”

Bu Kategorideki Diğer Haberler