SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Büyükşehir sözü gençlere verdi

17/03/2022
Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen ‘Gençlik Çalıştayı’nın 3'ncüsü Alaçam ilçesinde gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, gençlere daha güzel bir gelecek sağlamak adına heyecan duyduğunu ve bu kapsamda çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, "Geleceğe dair planlarımızda gençler daima merkezimizde yer alacak" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından 17 ilçede organize edilen Gençlik Çalıştayları sürüyor. Asarcık ilçesinden start alan çalıştayların üçüncüsü Alaçam'da yapıldı. Halk Eğitim Merkezi Salonu'nda yapılan toplantıya Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ömer İdris Akdin, Alaçam İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, İlçe Gençlik Spor Şube Müdürü Cansu Keskin Karaaslan ve 250 genç katıldı. Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen etkinlikte sivil toplum örgütleri, lise ve üniversite temsilcileri sunumlarını gerçekleştirdi.

Toplantıda konuşan Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ömer İdris Akdin, Gençlik Hareketi'nin “İdeallerin ülken kadar büyükse; Büyükşehir seni bekliyor” mottosuyla yola çıktığını söyledi. Bu amaçla düzenlen çalıştaylar ile gençlerin ilçelerinde gördükleri sorunlara ilişkin çözüm önerilerinin ele alındığını ifade eden Akdin, “Proje ile tüm ilçelerdeki gençlerimizi ortak akılda buluşturuyoruz. Ayrıca gönüllü faaliyetlerinden sosyal sorumluluk projelerine, kültürel çalışmalardan spor organizasyonlarına kadar geniş bir çalışma alanı oluşturuyoruz. Çalıştaylarımızın üçüncüsünü de Alaçam ilçesinde gerçekleştirdik. Gençlerin gözünden Samsun’un sorunlarını dinledik. Önerilerini not ettik" dedi.

SAMSUN GENÇLERLE GÜLECEK

“Bu şehrin geleceğini inşa etmek istiyorsak, bu şehrin değerlerini, tarihi bağlarını nesilden nesile aktaracaksak, öncelikle gençleri anlayıp, onlarla birlikte yürüme kararında olmalıyız” diyen  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, "Tüm gençlerimizin sorunlarını ve taleplerini baş tacı ediyor ve çözüm için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Gençler Türkiye’nin geleceğidir. Bunun bilinci ile şehrimizi yönetiyoruz. Geleceğe dair planlarımızda gençler daima bu işlerin merkezinde yer almaktadır. Bir derdimiz var, geleceğimiz daha güzel olabilir mi, gençlerimize daha güzel bir gelecek hazırlayabilir miyiz derdindeyiz" diye konuştu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler