SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Büyükşehir üretiyor, maliyet düşüyor

01/10/2021
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından İlkadım ilçesine kurulan “Beton Santrali” faaliyete başladı. Saatte 90 metreküp üretim yapan beton santrali, merkez 4 ilçenin beton ihtiyacını karşılayacak.

İlçelerde yol yapım faaliyetlerini sürdüren Samsun Büyükşehir Belediyesi, kaliteyi artıracak, çalışmaları hızlandıracak ve maliyetleri düşürecek beton santrallerini faaliyete geçirmeye başladı. İlkadım ilçesine kurulan ve Canik, Tekkeköy, Atakum ilçelerinin de ihtiyacını karşılayacak olan santralin açılışı Genel Sekreter İlhan Bayram, Genel Sekreter Yardımcısı Metin Köksal ile Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanı Ahmet Bayır’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Yılda 25 milyon TL tasarruf sağlayacak santral, yol çalışmalarına da hız katacak.

Büyükşehir ve Samsun için önemli bir gün olduğunu ifade eden Genel Sekreter İlhan Bayram, “Beton maliyetleri çok yükseldiği için ‘imalatını daha ekonomik üretelim’ dedik. Samsun’da birçok alanda yol ve üst yapıda betona bizim sürekli ihtiyacımız var ve kendimiz üretelim prensibinden yola çıktık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’in talimatıyla Bafra, Çarşamba, İlkadım ve Kavak olmak üzere 4 tane beton santralini kurduk. Kendi beton ihtiyacımızı bu santrallerimizden karşılayacağız. Gerektiğinde piyasaya da satış yapacağız. 24 adet de mikser siparişi verildi. Bunların 9’u şu an geldi. Makine parkı bakımından güçlü bir belediyeyiz. Büyükşehir olarak mıcırımızı, taşımızı kendimiz üretiyoruz. Geçen yıl bin 200 kilometrenin üzerinde yol yaptık. Bu sene bu sayıyı geçmeyi planlıyoruz. Alt yapısı yapılmamış hiçbir yer kalmayacak” dedi.

Bu Kategorideki Diğer Haberler