SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Büyükşehir yaptı, muhtarlar konuştu

28/11/2021
İlçelerin ve kırsal mahallelerin altyapı sorunlarını çözen Samsun Büyükşehir Belediyesi, yol ve içme suyu yatırımlarını sürdürüyor. Salıpazarı ilçesine bağlı Karayonca-Gökçebaşı-Tacalan mahallelerinde yıllardır sorun olan grup yolunun yapımına başlayan ekipler, ulaşımı betonla kolaylaştırıyor. Mahallerin muhtarları ise memnuniyetlerini dile getirirken, verilen sözlerin tutuluyor olmasından dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.

İlçelerin ve kırsal mahallelerin yol sorunlarını çözen Türkiye’nin ilk şehri olma hedefine adım adım yaklaşan Samsun’da Büyükşehir Belediyesinin yatırımları devam ediyor. 17 ilçede oluşturulan ekiplerle toplam 946 mahallenin tamamında altyapı sorunu tamamen çözüme kavuşacak.

Çalışmalarını yıllık program çerçevesinde gerçekleştiren Samsun Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Daire Başkanlığı, Salıpazarı ilçesindeki 3 mahalleyi birbirine bağlayan grup yolunda çalışıyor. Bin 626 nüfusun ulaşım standardını yükseltecek belediye, 19 kilometre uzunluğundaki yolun genişletmesini tamamladı. Ardından zeminin sağlamlaştırılması için demirli beton yol yapımına başlayan daire başkanlığı ekipleri, 1 kilometrelik kısmını ise bitirdi.

MUHTARLAR DUYGULARINI BÖYLE DİLE GETİRDİ
İlçenin en uzak mahalleleri olan Karayonca, Gökçebaşı ve Tacalan’daki yol yatırımının tamamlanmasıyla 95 kilometre uzaklıktaki Samsun şehir merkezine ulaşım 1 saate düşecek. Yol yapımına başlanmasıyla hayallerine yaklaşan mahalle sakinleri, çalışmaları heyecanla takip ediyor. Uzun yıllardır yolla ilgili büyük sıkıntı çektiklerini anlatan Gökçebaşı Mahallesi Muhtarı İsmet Altıkat “Mahallemiz Samsun merkezine çok uzak. Tokat ve Ordu sınırındayız. Salıpazarı’na ise 45 km uzaklıktayız. Ama yolumuz gidemeyecek kadar kötü ve ulaşım zordu. İlçeden Gökçebaşı’na gelmek de gitmek de büyük sorundu. Durumu görüyorsunuz. Çok güzel oluyor. Şükürler olsun ki bu günlere kavuştuk” dedi.

Yolun yapımına başlanmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Karayonca Mahallesi Muhtarı Hüsamettin Ceniklioğlu da, “Bu yol Salıpazarı, Karayonca, Gökçebaşı ve Tacalan grup yoludur. İlçemize 40 km uzaklıktayız. 25 senedir muhtarım. Buraya asfalt getirebilir miyim? diye çabalarken Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, mahallemize gelerek incelemelerde bulundu. Yollarımızın halini görüp çalışma başlattı. Yolumuzun altyapısını yaptırıp genişletti. Şimdi de betonu dökülüyor. Bir hastamız olsa 4 saatte Samsun’a ulaştıramıyorduk. Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Tacalan Muhtarı İsa Torun ise, “Yollarımız çamurluydu. İki araç birbirine yol vererek gidebiliyordu. Araçlarımız bozuluyordu. Büyükşehir Belediye Başkanımıza yollarımızın durumuyla ilgili bilgi verip talepte bulunduk. Söz verdi ve sağ olsun gereğini yaptı. Yollarımız süper oluyor. Halkımız rahat edecek. Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

Bu Kategorideki Diğer Haberler