SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Büyükşehir yolları yapıyor vatandaşın konforu artıyor

30/10/2022
Yıllardır beklenen yol sorununu Samsun Büyükşehir Belediyesi çözdü. Engelli olduğu için toz toprak olan yol nedeniyle evinden çıkamayan Cafer Gül, “Sokağı pencereden izliyordum. Büyükşehir Belediyesi yolumuzu yapınca artık tekerlekli sandalyemle dışarıya çıkabiliyorum. Başkanımızdan Allah razı olsun” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi yol sorunu olan mahallelerin tek tek ulaşım çilesini sonlandırıyor. Çarşamba İlçesi Yeşildere Mahallesi’nde uzun yıllardır var olan yol sorunu Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmasıyla tarih oldu. Yeşildere Mahallesi’nde 1300 metrelik yolu beton dökerek mahallenin ulaşım esaretini de sonlandıran Büyükşehir Belediyesi kalan 3 bin 800 metrelik bölümünde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

EKİPLER GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞIYOR
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Biz göreve geldiğimizde söz verdik; ‘Yol sorunu olan mahalle kalmayacak’ diye. Bu hedefe her gün biraz daha yaklaşıyoruz. Yeşildere Mahallemiz de bunlardan biri. Uzun yıllardır vatandaşlarımız burada sorun yaşıyordu. Biz bunu görünce hemen işe koyulduk. 1300 metresini beton dökerek vatandaşlarımızın esaretini sonlandırdık. Kalan bölümü de en kısa sürede tamamlayacağız. ‘Ulaşım yüzünden sıkıntı yaşayan vatandaşımız kalmasın’ diye gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Yeşildere Mahalle Muhtarı Ali Çelik ise, “Uzun yıllardır yol sorunumuz vardı. Mustafa Demir Başkanımıza sorunu iletir iletmez harekete geçti.  Sağ olsun bizim sorunumuzu hemen çözdü. İnsanlar yaptığı eserlerle anılır. Başkanlar değişebilir ama bu yolu yapan isim Mustafa Demir olarak anılacak hep. Neredeyse Cumhuriyet kurulduktan beri ilk betonu köyümüze Mustafa Demir döktü” ifadelerini kullandı.

“BEN DE ÖZGÜRLÜĞÜME KAVUŞTUM”
Engelli olduğu için toz toprak olan mahallesinde evden çıkarı çıkamadığını anlatan Cafer Gül, “Engelim sebebiyle dışarı bile çıkamıyordum. Yalnızca balkondan seyredebiliyordum. Çünkü yol o kadar kötüydü ki tekerlekli sandalye ile gidilmiyordu. Ama şimdi çok güzel oldu. Büyükşehir Belediyesi sadece burada yol çilesini sonlandırmadı beni de özgürlüğüme kavuşturdu. Allah Mustafa Demir Başkanımızdan ve Büyükşehir Belediyemizden razı olsun” diye konuştu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler