SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Büyükşehirden Atakum’a alternatif bulvar

31/01/2023
Samsun Büyükşehir Belediyesi, planlı ve modern kentleşmenin sürdüğü Atakum ilçesinde alternatif yollar açmaya devam ediyor. Türkiye’nin en modern sanayi dönüşümünün gerçekleşeceği ilçede belediye, trafik akışını rahatlatacak yeni bir bulvarı daha hizmete sunacak. Başkan Mustafa Demir, “Akıllı Şehir ve Trafik Güvenliği Projesi ile trafik konforunun arttığı ilçemizde, yeni bulvarlar açarak araç yoğunluğunu daha da düşürmeye ve sürücülerimizi rahatlatmaya çalışıyoruz” dedi.

Kırsal mahallelerin yanı sıra merkez ilçelerde de alt yapı yatırımlarını hızlandıran Samsun Büyükşehir Belediyesi, kent içi trafik yoğunluğunu alternatif güzergahlar yaparak azaltıyor. Yol çalışmalarına ağırlık verilen Atakum ilçesindeki çalışmalarını sürdüren Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, Aydınlık Bulvarı ile 1467. Cadde’yi açarak, Gülsan Sanayi Sitesi’nin taşınacağı Toybelen Sanayi Sitesi’ne ulaşımı kolaylaştıracak.

‘ATATÜRK BULVARI’NDAKİ TRAFİK YÜKÜNÜ DÜŞÜRECEK’

Atatürk Bulvarı’nda trafik yükünü düşürecek Çobanözü Mahallesi’ndeki yeni bulvar ve caddenin yapımına 15 gün önce başlayan Atakum Şube Şefliği ekipleri, kazı dolgu ve yarma çalışmaları gerçekleştiriyor. 35 metre genişliğinde ve gidiş- geliş 2 bin 800 metre uzunluğundaki çift şeritli bulvar, 1,5 ay içerisinde tamamlanacak.

‘ALTERNATİF GÜZERGAHLAR YAPIYORUZ’

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Akıllı Şehir ve Trafik Güvenliği Projesi ile trafik konforunun arttığı ilçemizde, yeni bulvarlar açarak araç yoğunluğunu daha da düşürmeye ve sürücülerimizi rahatlatmaya çalışıyoruz” dedi. Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı Atakum Şube Şefi Ömer Parlak ise, “Başkanımız Mustafa Demir’in çizdiği vizyon doğrultusunda yeni imar yolumuz Atakent merkezi ile Toybelen Sanayi Sitesi ve Keresteciler Sitesi’ni birbirine bağlayacak. Hizmete açıldığında da özellikle sanayi sitesinde çalışacak vatandaşlarımızın iş yerlerine ulaşımı kolaylaşacak. Şubat ayı sonunda trafiğe açacağımız bulvarın asfaltını ise üzerinden bir kış geçtikten sonra dökeceğiz” diye konuştu.