SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Büyükşehirden çevre için yeni adım

30/10/2022
Samsun Büyükşehir Belediyesi bünyesinde TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi’nin kurulması için yürütülen çalışmalar kapsamında kurum personeline kurulacak sistemin içeriği hakkında bilgilendirme çalışması yapıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığınca, Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İş birliği Programı 2014- 2020 kapsamında yürütülen BSB1021- CIRCLECON – KNOWING CIRCULAR ECONOMY IN BLACK SEA BASIN (Karadeniz Havzasında Döngüsel Ekonominin Öğrenilmesi) başlıklı AB projesi kapsamında kurum bünyesinde TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi’nin kurulması için çalışmalara başlandı.

Bu kapsamda düzenlenen programda daire başkanlıklarını temsilen katılan personele kurulacak sistemin içeriği hakkında eğitim verildi. İki gün süren eğitime Samsun Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ali Tulumen de katıldı. Burada konuşma yapan Tulumen, “TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi’nin kurulması için başlatılan çalışma belediyemize, çevre etkilerinin kontrol altına alınması, rekabet üstünlüğü, mevzuata uyum, maliyet kontrolünün geliştirilmesi, iyi kamu – sosyal çevre ilişkileri gibi avantajlar sağlayacağı için çok önemsiyoruz. Eğitim çalışması bu süreç kapsamında attığımız adımlardan bir tanesi. Gerekli çalışmaların tamamlanması sonrasında TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi’nin belediyemiz bünyesinde kurulmasını planlıyoruz. Eğitim çalışmasının yanı sıra birimlerdeki çalışmaların tek tek ele alınıp çevresel etkilerinin değerlendirileceği dört günlük bir çalıştay programı da Kasım ayının ilk haftasında gerçekleştirilecek” dedi.

Bu Kategorideki Diğer Haberler