SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

BÜYÜKŞEHİR'DEN 'ÇİFTLİK' REFERANDUMU!

27/08/2019
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Samsun'da otopark problemini kökünden çözeceğiz. İstiklal Caddesi(Çiftlik) için ise referanduma gideceğiz" açıklamasında bulundu

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım İlçesi'nde Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme toplantısında birbirinden önemli açıklamalarda bulundu. İl merkezinde otopark sorununu çözeceklerini belirten Demir, 'Çiftlik' olarak bilinen İstiklal Caddesi'ye ilgili de, "Trafiğe açılması için oradaki mülk sahipleri ve işletmecilerle referandum yapacağız. Sandık kurup işletme sahiplerine oy kullanma hakkı tanıyacağız” dedi.

Başkan Mustafa Demir, Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme toplantısı kapsamında İlkadım İlçesi'ndeki muhtarlarla bir araya geldi. İlkadım Belediye Başkanı  Necattin Demirtaş, Büyükşehir ve ilçe belediyesi bürokratlarının da yer aldığı toplantıda tüm muhtarlara tek tek söz verilerek talep ve önerileri dinlendi. Toplantıda Başkan Mustafa Demir, otopark sorunundan Çiftlik Caddesi'nin durumuna kadar birçok konuda önemli açıklamalar yaptı.


BAŞKAN DEMİRTAŞ'TAN BAŞKAN DEMİR'E TEŞEKKÜR


Toplantının açılışında söz alan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Büyükşehir Belediye Başkanımızın ilçemizde düzenlediği bu toplantıya hepiniz hoşgeldiniz. Bugün burada Büyükşehir Belediye Başkanımız ilçemizle ilgili düşüncelerini bizimle paylaşacak. Soru cevap şeklinde verimli bir toplantı olacağını düşünüyorum. Başkanımız sayın Mustafa Demir'e teşekkür ediyoruz" dedi.


HER TÜRLÜ TALEP VE GÖRÜŞLER DİNLENİYOR


Daha önce 15 ilçede Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantıları düzenlediklerini belirterek konuşmasına başlayan Başkan Mustafa Demir ise, "Bugün 16’ıncı ilçemiz İlkadım'dayız. Yarın da inşallah bu toplantımızı Atakum’da yapacağız. Muhtarlarımızın her türlü talepleriyle ilgili ifadelerini, hizmetlerimizle ilgili görüşlerini, sözlerini kesmeden dinleyeceğiz. Bizler de teknik heyetimizle birlikte notlarımızı alacağız. Önümüzdeki  4.5 yılın programını yine birlikte yapacağız" diye konuştu.

 

'İKTİDAR YA DA MUHALEFET, FARK ETMEZ!..'


İlçelere hizmet götürme yarışında olacaklarını, bunu yaparken de asla ayrımcılık içerisinde olmayacaklarını ifade eden Başkan Demir, "Seçilen belediye başkanımızın iktidar veya muhalefet partisinden olmasının bizim için hizmet anlamında bir farkı yok. Başkanımız halkımızın takdiri doğrultusunda seçilmiş ve bu sorumluluğu almıştır. Biz şimdi komple hizmete yöneliceğiz, bu konuda ayrım yapmayacağız. Önümüzdeki 4.5 yılı milletimiz adına nasıl faydalı geçiririz, onu planlayacağız” dedi.


ÇİFTLİK'TE DÜKKAN SAHİPLERİNE SORULACAK


Samsun’daki otopark problemini çözmek için çalışmaların devam ettiğini de belirten Başkan Mustafa Demir, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çiftlik Caddesi'nin trafiğe açılması için oradaki mülk sahipleri ve işletmecilerle referandum yapacağız. Çiftlik Caddesi’nin problemi otopark. Oraya bir proje hazırlayacağız. Bu projeyi referanduma sunacağız. Çiflik'teki dükkan sahiplerinin isim listesini çıkartacağız. Oraya sandık kurup işletme sahiplerine oy kullanma hakkı tanıyacağız. Oradan mülkü olmayan, oradan geçmeyecek yayalara sorarsanız tabi ki 'trafiğe açılmasın' der. Referandumu bu şekilde yaparız. Sonucunda yüzde 85-90 'trafiğe açılsın' talebi çıkar. Bir sıra park yapacağız, bir de trafik geçecek oradan. Böylece yüzde 20 oranında ticaret hareketlendirir. Gazi Caddesi, Çiftlik ve Bulvar'ın otopark problemiyle ilgili komple çalışma yapıyoruz."

Bu Kategorideki Diğer Haberler