SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Büyükşehir'den çocuk şenliği

12/06/2022
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Çocuk Şenliği renkli görüntülere sahne oldu. Şenlikte, animatörler eşliğinde gönüllerince zaman geçiren çocuklar, geleneksel oyunlar oynadı.

Pandemi döneminde ilk ve ortaokul öğrencilerine pek çok konuda destek veren Samsun Büyükşehir Belediyesi, bu eğitim öğretim yılı sonunu da şenlikle tamamladı. Yıl boyunca çocuklara kumanya dağıtımından kırtasiye desteğine kadar birçok destek veren Büyükşehir Belediyesi, düzenlediği şenlikle de öğrencilerin okul dönemini eğlenerek kapatmalarını sağladı.

DOYASIYA EĞLENDİLER
Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında Millet Bahçesi'nde düzenlenen Çocuk Şenliği'ne 17 ilçeden yaklaşık 1000 çocuk katılım sağladı. Şenlikte çocuk oyun parkları, palyaço gösterileri, animasyonlar ve mini konserlerle gönüllerince oynayıp vakit geçirdi. Çocuklar etkinlik için Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e teşekkür etti.

KARNE HEDİYESİ
Çocuklara yıl sonu ve karne hediyesi olarak şenlik düzenlediklerini söyleyen Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayhan Ergün, "Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’in talimatıyla çocuklarımıza yıl sonu ve karne hediyesi olarak şenlik düzenledik. Yaklaşık 1000 çocuğumuza şarkılar, oyun parkları, palyaço gösterileri, animasyonlar ve mini konserlerle onların hatıralarında kalacak bir gün yaşatmak istedik. Başkanımızı bu konuda büyük desteği oldu bize. Artık çocuklarımıza bu tür etkinlikleri daha sık düzenleyeceğiz. Şenliğimizin neşe ve coşku içerisinde hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

“HER TÜRLÜ İMKANI SEFERBER EDİYORUZ”
“Çocuklar en değerli varlıklarımız, onlar bizim geleceğimiz” diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de, "Çocuklarımızı çok seviyoruz. Onların geleceği için her türlü imkanı seferber ediyoruz. Eğitim, spor ve birçok alanda katkılar yapıyoruz. Eğlenmeleri ve arkadaşlarıyla birlikte güzel vakit geçirmeleri için de çocuk şenliğimizi düzenledik. Burada birçok oyun grubu var. Belki çocuklarımız ilk defa böyle bir gün yaşıyor. Onların doyasıya eğlenmeleri bizim en büyük mutluluğumuz oluyor" ifadelerini kullandı.

Bu Kategorideki Diğer Haberler