SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Büyükşehir'den kapalı yollara anında müdahale

14/03/2022
Samsun Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, 17 ilçedeki kar mesaisi kesintisiz devam ediyor. Gece etkili olan kar yağışı sebebiyle 25 kapalı mahalle yolunun ulaşıma açılması için ekipler anında harekete geçti.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı'na bağlı karla mücadele ekipleri, aralıklarla etkisini sürdüren kar yağışının ilk anından itibaren kırsal bölgelerde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için yoğun bir şekilde çalışıyor. Ekipler toplam 161 araç ve 307 personelle vardiyalar halinde 7/24 çalışma yürütüyor. Dün itibariyle hiç kapalı mahalle yolu olmazken gece etkili olan kar yağışı yüksek rakımlı kırsal mahallerdeki 25 mahalle yolunu ulaşıma kapattı.

Hava sıcaklığının sıfır derecenin altına düştüğü yüksek kesimlerde dondurucu soğuğa rağmen özveriyle çalışan ekipler, kapalı mahalle yollarını açmak için anında harekete geçti. Salıpazarı'nda 10, Terme'de 1, Ayvacık'ta 5 ve Atakum'da kapalı olan 9 mahalle yolunun ulaşıma açılması için çalışma başlatıldı.

EKİPLER ANINDA HAREKETE GEÇİYOR

Kent merkezi ve ilçelerde şu ana kadar olumsuz bir durumun yaşanmadığını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Hem merkezlerimizde hem de kırsalımızda hazırlıklarımızı yapmıştık. Kar yağar yağmaz arkadaşlarımız harekete geçti. Dün akşam kapalı mahalle yolumuz yoktu. Gece etkili olan kar yağışıyla birlikte yüksek rakımlı kırsal mahallelerimizde 25 mahalle yolu kapandı. Ekiplerimiz de hemen harekete geçti. Şu an kapalı mahallelerimizde yol açma çalışmaları sürüyor. Ulaşımda herhangi bir sorunun yaşanmaması için ekiplerimiz 7/24 görevlerinin başında vatandaşlarımıza hizmet veriyor" diye konuştu. 

Bu Kategorideki Diğer Haberler