SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Büyükşehir’in desteğiyle Samsun’u gezdiler

14/06/2022
Samsun Büyükşehir Belediyesi, Alaçam ilçesinde yaşayan öğrenciler için günübirlik kent gezisi düzenledi. Belediyeden tahsis edilen tur otobüsüyle şehri gezen öğrenciler, gönüllerince eğlendi.

Samsun Koruyucu Aile Derneği, Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle ilçenin en uzak mahallelerinden Kızlan, Pelitbükü, Karacak ve Yukarı Karacak’taki ilk ve orta öğretim okulu öğrencileri için kent tanıtım gezisi yaptı. Şehrin tanıtımına ve öğrencilerin sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla gerçekleşen geziye 30 öğrenci katıldı.

Kentin tarihi ve turistik yerlerini rahatça gezebilmeleri için üstü açık tur otobüsü tahsis eden büyükşehir belediyesi, öğrencileri müzeler ile tesislerinde misafir etti. Milli kurtuluş mücadelesinin sembolü olan Bandırma Gemi Müzesi ziyaretiyle başlayan tanıtım gezisi, Kent Müzesi ile devam etti. Burada kentin tarihi ve kültürel serüvenine yolculuk yapan öğrenciler, Samsun’un geçmişiyle tanıştı.

Müze ziyaretlerinin ardından teleferiğe binen öğrenciler, Amisos Restoran alanında şehrin manzarasını seyretti. Amazon köyünü dolaşan Alaçamlı öğrenciler, Batı Park eğlence alanında çocukluklarının keyfini çıkardı. Son olarak da otobüsle Adnan Menderes Bulvarı’nda sahil turu atarak, mutlu ve yorucu günün ardından ilçelerine geri döndü.

Geziyle ilgili değerlendirme yapan Samsun Koruyucu Aile Derneği Başkanı Zeynep Çalış, turun öğrenciler için önemli faydalar sağladığını belirterek Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne, teşekkür etti.

BÜYÜKŞEHİR HER ZAMAN YANLARINDA
Gezi organizasyonundan dolayı koruyucu aile derneği yönetimini tebrik eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, çocukların ve gençlerin kendilerini en güzel şekilde ifade edebilen, özgüvenleriyle şehrindeki, ülkesindeki hatta dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip eden, analitik düşünerek projeler ve çözümler üreten bireyler olarak yetişmeleri gerektiğine dikkat çekti. Başkan Demir, şehirlerini tanımalarına ve sosyalleşmeleri amacıyla her türlü aktiviteye destek vereceklerini kaydetti.

 

Bu Kategorideki Diğer Haberler