SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Büyükşehirle sofralar boş kalmıyor

20/12/2020
Samsun Büyükşehir Belediyesi Aile ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı haftanın 6 günü Huzurevi Yemekhanesi' nde pişirilen yemekleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs salgınına karşı tüm birimleriyle vatandaşların yanında yer alıyor. Sosyal belediyecilik anlayışıyla ortaya koyduğu hizmetleriyle ihtiyaç sahibi vatandaşların her zaman yanında olup onların gönüllerinde yer ediniyor. Belediyenin sıcak yemek hizmeti de bu örnek projelerden birisi.

HUZUREVİ YEMEKHANESİ'NDE PİŞİYOR, İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞIYOR
Huzurevi Yemekhanesi' nde steril koşullarda hazırlanan yemekler, gıda mühendisleri tarafından test edildikten sonra haftanın 6 günü ihtiyaç sahibi vatandaşların evine ulaşıyor. Pişen sıcacık yemekler, yaşlı ve yemek yapamayacak durumda olan vatandaşların sofrasında yerini alıyor. Büyükşehir Belediyesi'nin verdiği sıcak yemek hizmeti ile sofrasının hiçbir zaman boş kalmadığını belirten Atakum ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde ikamet eden Rukiye Erzurumlu, "Allah belediyemizden ve devletimizden razı olsun. Rahatsızlığımdan dolayı evimde yemek yapamıyorum. Büyükşehir Belediyesi'ne başvurdum. Onlar da bana geri dönüş yaptılar. Her gün aynı saatte yemeğimi getiriyorlar. Sofram hiçbir zaman boş kalmıyor. Allah getirenlerden de bu hizmetin verilmesine sebep olan herkesten razı olsun" dedi.
İlkadım İlçesi İlyasköy Mahallesi'nde yalnız yaşayan 81 yaşındaki İlyas Yücel de sıcak yemek hizmeti projesinden yararlanan vatandaşlardan biri. Projeden memnun olduğunu belirten Yücel, "Allah belediyemizden razı olsun. 81 yaşındayım. Yaşımdan dolayı hiçbir şey yapamıyorum. Tek başıma yaşıyorum. Büyükşehir Belediyesi ekipleri her gün yemeğimi getiriyor. Temizlik hizmetinden de yararlanıyorum. Büyükşehir Belediyemiz sadece bana yemek getirmiyor. Evimi de temizlemeye geliyorlar. Sıcak yemek ve evde temizlik hizmetinden çok memnunum. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in gözlerinden öpüyorum. Allah yapanlardan da vesile olanlardan da razı olsun" ifadelerini kullandı. 

Bu Kategorideki Diğer Haberler