SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Çarşamba ve Ayvacık ilçesinde içme suyu sevinci

25/01/2022
Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü, Çarşamba ve Ayvacık ilçesinin kırsal kesiminde, içme suyu sıkıntısı çeken 3 mahallenin daha sorununu çözerek vatandaşların yüzünü güldürdü.

Samsun’un Çarşamba ilçesi Çatak Mahallesi ile Ayvacık ilçesi Koç Yurdu ve Ortaköy Mahallelerinin içme suyu sorunu SASKİ Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ve bir yılda tamamlanan proje sona erdi.

Doğu Grubu ilçeler 1. Kısım İçme Suyu İnşaatı yapım işi projesi kapsamında, toplam 54 bin 380 metre şebeke ve ishale hattı döşendi. 6 milyon 500 bin lira yatırımla hayata geçirilen projede, 3 adet 50 metreküp betonarme içme suyu deposu ile 1 adet 100 metreküp betonarme içme suyu deposu ve 3 adet depo üstü terfi binası inşa edildi. Ayrıca depoların enerji nakil hatları ile depolarda kullanılmak üzere pompa motor temini yapıldı. İnşaatın tamamlanmasıyla birlikte akabinde de SASKİ Genel Müdürlüğü tarafından 70 hanenin abone bağlantıları yapıldı. Yaklaşık 130 hanenin de abone bağlantılarının yapılacağı kaydedildi.

MAHALLE HALKININ YÜZÜ GÜLDÜ

Çektikleri içme suyu sıkıntısının yapılan proje ile sona ermesinden dolayı mutlu olduklarını ifade eden mahalle sakinleri, “Artık çeşmelerimizde temiz ve sağlıklı su içeceğiz. Mahallemize bu hizmeti kazandırdıkları için Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’e ve SASKİ ekiplerine teşekkür ediyorum. Emeği geçenlerden, Allah razı olsun” diye konuştu.

SORUNLARI ÇÖZMEYE KARARLIYIZ

Şehrin 17 ilçesinde içme suyu sıkıntısı çeken mahallelerin su sorununu çözmeye kararlı olduklarını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Kırsal kesimlerde yaşayan vatandaşların içme suyu sorununu çözmeye söz vermiştik. Bu sözümüzü yerine getirmek için çalışmalarımıza gece gündüz devam ediyoruz. Vatandaşlarımıza temiz ve içilebilir içme suyu temin etmek için büyük emek veriyoruz. Vatandaşlarımızın içme suyu sorununu çözmek için ne gerekiyorsa yapmaya kararlıyız. Yaptığımız tüm yatırımlarla ilçelerimizin geleceğini şekillendiriyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak alt yapıdan tarihî mirasa, sosyal ve kültürel projelerden çiftçilere desteğe kadar birçok projeyi hayata geçirdik” diye konuştu.   

Bu Kategorideki Diğer Haberler