SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Deprem yardım kolisinden çıkan 'not' duygulandırdı

09/02/2023
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından konuşlandırılan ‘Deprem Bölgesi Yardım Kabul Aracı’na vatandaşlar afet bölgesine gönderilmek üzere insani yardım malzemeleri getirmeye devam ederken bir koli içinden çıkan not, görevlileri duygulandırdı. İki lise öğrencisinin depremzedelere hitaben yazdığı notta yer alan “Gözlerimize uyku girmiyor” notu yürekleri dağladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, “Acımız çok büyük. Şimdi dayanışma vakti. El birliğiyle hazırladığımız yardım tırlarını her gün depremzedelerimize gönderiyoruz. Biz birlikte güçlüyüz” dedi.

Türkiye, Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki depremle sarsılırken afet sonrasında ülke genelinden bölgeye insani yardım malzemeleri gönderilmeye devam ediyor. Samsun’da da Büyükşehir Belediyesi tarafından kent merkezinde konuşlandırılan ‘Deprem Bölgesi Yardım Kabul Aracı’na vatandaşlar çeşitli yardım malzemelerini getirmeyi sürdürüyor. Büyükşehir ekiplerinin yaptığı çalışma sonrasında ise yardım malzemeleri tırlarla afet bölgesine ulaştırılıyor. İnsani yardım malzemesi taşıyan 14 yardım tırı ve 4 kamyonun afet bölgesine gönderildiği belirtilirken bugün de 8  tırın bölgeye gitmek üzere yola çıkacağı belirtildi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Dünyanın en büyük afetlerinden birini yaşadık. Acımız çok büyük. Şimdi dayanışma vakti. El birliğiyle hazırladığımız yardım tırlarını her gün depremzedelerimize gönderiyoruz. Biz birlikte güçlüyüz” dedi.

İKİ LİSELİDEN DUYGULANDIRAN NOT

Toplanan yardımların depolarda ayrıştırıldığı esnada görevlilerin fark ettiği bir not ise gören herkesi duygulandırdı. Lise öğrencisi iki arkadaşın getirdiği koliden çıkan notta “Kardeşlerim, ablalarım, abilerim. Dualarımız sizinle. Yanınızdayız. Umarım bu yardımlar size ulaşır. Gözlerimize uyku girmiyor. Keşke daha fazlasını yapabilsek. Sizleri çok seviyoruz" ifadeleri yer aldı.

VATANDAŞLAR YARDIM İÇİN SEFERBER OLDU

Depremzedelere ulaştırılmak için yardım malzemesi getiren vatandaşlardan Seda Güney, “Yıkıcı bir depremdi. İnsanlarımız acı içinde. Herkes kol kola verdi yardımlarını ulaştırmaya çalışıyor. Bu felaketi kenetlenerek atlatabiliriz" dedi.

Yardım malzemesi geretiren Defne Küçük isimli vatandaş ise şunları söyledi: “Evimizde sıcak bir şekilde otururken bile vicdan azabı çekiyorum. Onlara destek olmak istiyoruz. Keşke elimizden daha fazlası gelebilse.”

Depremzede kardeşlerine kıyafet göndererek destek olan Eymen ve Alper Başaran kardeşler ise “Depreme çok üzüldük. Oradakilere yorgan ve kıyafet göndermek için buraya geldik" diye konuştu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler