SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Evsizlere Büyükşehir Belediyesi kucak açtı

14/03/2022
Samsun Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, ihbar üzerine bir cami avlusundaki bankta yatan evsiz bir vatandaşı araçla alıp, Geçici Barınma Evi’ne yerleştirdi. Burada yeni kıyafetler verilen yaşlı adam, sıcak bir yuvada soğuk kış günlerini geçirecek.

Yurdu etkisi altına alan kar yağışı ve soğuk havada Büyükşehir Belediyesi evsiz vatandaşlara kucak açtı. Çözüm Merkezi’ne gelen telefonla bir kişinin soğuk havada bir cami avlusundaki bankta yattığı ihbarı üzerine zabıta ekipleri bölgeye sevk edildi. Bankta yatan vatandaş ekipler tarafından alınarak Büyükşehir Belediyesi Geçici Barınma Merkezi’ne yerleştirildi. Burada kendisine yeni kıyafetler verildi. Tek kişilik otel konforundaki odaya yerleştirilen yaşlı adam, ekiplere teşekkür etti.

Geçici Barınma Merkezi’nin amacına ulaştığını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Amacımız, kimsesiz, gidecek yeri olmayan vatandaşlarımıza sıcak bir yuva oluşturmaktı. Geçen yıl hizmete aldığımız barınma merkezimiz amacına uygun bir şekilde hizmet veriyor. Emniyet birimlerimizin ya da duyarlı vatandaşlarımızın ihbarlarıyla kendilerine ulaştığımız kimsesiz kişileri burada ağırlıyoruz. Sosyal devlet anlayışıyla onlara kucak açıyoruz. Bir kişinin ev ortamında ihtiyaç duyabileceği ne varsa her türlü talebi karşılıyoruz” dedi.

8 dönüm arazi üzerine kurulu olan Geçici Barınma Merkezi’nde kalan kişilere günde 3 öğün yemek veriliyor. Ayrıca temizlik ve sağlık hizmeti ile ihtiyaç halinde psikolojik destek de sağlanıyor.

Bu Kategorideki Diğer Haberler