SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Kamu Başdenetçisi Malkoç’tan Büyükşehir’e ziyaret

22/09/2021
Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i ziyaret etti. Malkoç, “Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile tanışıklığımızın, dostluğumuzun çok eski temelleri var. Kendisini Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmekten duyduğumuz mutluluğu ifade etmek istiyorum” dedi.

Bir dizi program ve ziyaretlerde bulunmak üzere Samsun’a gelen Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Vali Zülkif Dağlı’nın ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i de ziyaret etti. Beraberinde kamu denetçileri Yahya Akman, Arif Dülger, Saadettin Kalkan ve Veysel Şirin ile birlikte Büyükşehir Belediyesi’ne gelen Malkoç’a Başkan Mustafa Demir, yapılan yatırımlar, devam eden ve tamamlanan projelerle ilgili bilgi verdi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi ziyareti sonrası açıklamalarda bulunan Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, “Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile tanışıklığımızın dostluğumuzun çok eski temelleri var. Kendisini Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görmekten duyduğumuz mutluluğu ifade etmek istiyorum. Samsun’da bulunmanın heyecanını yaşıyorum. Kamu Denetçiliği Kurumu, idarenin işleyişini hukuki açıdan denetleyen bir kurum. Anayasal bir kurum ve TBMM’ye bağlı” diyerek şunları ifade etti:

“Önemli olan vatandaşa verilen hizmetlerin kalitesinin artmasıdır. Önemli olan hizmet verirken vatandaşın aldığı hizmetten memnun olmasıdır. Gerek yerel yönetimler tarafından gerek merkezi yönetim tarafından belediye, sağlık, ulaşım ve eğitim veya hangi konu olursa olsun Kamu Denetçiliği Kurumu’nun amacı bu hizmetlerin kalitesinin artmasına katkıda bulunmaktır. Biz hem belediyemizin çalışmalarını yerinde görmek, izlemek için hem de bakanlıkların buradaki taşra teşkilatlarının vatandaşa sunduğu hizmeti yerinde incelemek ve vatandaşları dinlemek için Samsun’dayız. Samsun kültür, sağlık, tarım, sanayi ve ticaret şehri. O bakımdan buradaki kamu hizmetlerinin kalitesi önemli.”

Yapılan çalışmaları tespit edeceklerini ifade eden Şeref Malkoç, “Eksiklik, noksanlık görürsek bunların düzeltilmesi için ilgili makamlara rapor sunacağız. Bizim milletimiz aziz ve gönlü geniş bir millettir. Tarihe yaşam vermiş bir millettir. Önemli olan bu millete hizmetin en kalitelisini, en iyisini sunmaktır. Belediyelerimizin de bakanlıklarımızın da görevi bu. Kamu Denetçiliği Kurumu’nun da görevi; bu hizmetleri yerinde görmek ve daha iyi nasıl olur bu noktada çalışmak” dedi.

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ile Saathane Meydanı’nda incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Samsun’un ve siyasette de Türkiye’nin çok iyi tanıdığı bir isim. Dolayısıyla bizim siyaset bölgesinde de tanışıklığımız var. Ekibiyle birlikte belediyemize ziyarete geldiler. Kendilerine bu ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Samsun’da yaptıkları projelerle ilgili kendisini bilgilendirdiklerini belirten Başkan Demir, “Sayın Malkoç’a ve ekibine Samsun’daki programları dolayısıyla başarılar diliyorum. Kamu denetçiliği noktasında çok önemli programlar icra edecekler. Kamu Denetçiliği Kurumu TBMM’nin bir kuruluşu” ifadelerini kullandı.

Bu Kategorideki Diğer Haberler