SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Kapalı yollar açılıyor

25/01/2022
Samsun'da 144 araç ve 250 kişilik ekiple karla mücadelesini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, 24 saat içerisinde kapanan 435 mahalle yolundan 288'ini ulaşıma açtı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Nerede kapalı bir yol varsa bizler oradayız. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler, kar yağışının ulaşımda aksamaya yol açmaması için 17 ilçede başlattığı seferberliği kesintisiz sürdürüyor. Hava sıcaklığının sıfır derecenin altına düştüğü yüksek kesimlerde dondurucu soğuğa rağmen özveriyle çalışan ekipler, kardan kapanan 288 mahalle yolunu ulaşıma açtı. Bin 200 ton tuz, bin ton solüsyon kullanan ekipler şu anda kapalı olan 147 mahalle yolunda ise çalışmalarına canla başla devam ediyor.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Kar dalgası gelmeden önce Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden uyarılarımızı almıştık. Hem merkezlerimizde hem de kırsalımızda hazırlıklarımızı yapmıştık. Bu uyarılar kapsamında da karla mücadele ekiplerimiz teyakkuza geçti. Yoğun bir şekilde karla mücadele çalışmalarına başladık ve hala devam ediyoruz. Kapanan mahalleler şu anda ulaşıma açılıyor. Yorulmadan, durmadan büyük bir özveriyle karla mücadele çalışmalarını sürdürüyoruz. Tüm ilçe belediye başkanlarımıza ve ekiplerine de teşekkür ediyorum. İş birliği halinde çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Nerede kapalı bir yol varsa bizler oradayız. Vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Ekiplerimiz karla kapalı yol kalmayıncaya kadar 7/24 görevlerinin başında" dedi.

112 EKİPLERİNİN DE YANINDA BÜYÜKŞEHİR
Samsun Büyükşehir Belediyesi ayrıca 112 ekiplerine de yardım ediyor. Kapanan yollar nedeniyle hastalara ulaşamayan ekiplerin yollarını Büyükşehir Belediyesi açtı. 19 Mayıs, Bafra, Çarşamba, Salıpazarı ve Kavak ilçelerinde ambulansların ulaşım sağlayamadığı mahallelere giden ekipler, vatandaşların hastaneye ulaşmalarını sağladı.

Bu Kategorideki Diğer Haberler