SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Kendisi küçük yüreği kocaman

16/02/2023
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından deprem bölgesi için başlatılan yardım seferberliği devam ediyor. Genç, yaşlı çok sayıda vatandaş afet bölgesi için harekete geçerken 10 yaşındaki Özlem Nur Doğan, kumbarasında biriktirdiği parayla depremzedeler için aldığı battaniyeleri Büyükşehir Belediyesi’nin 'Deprem Bölgesi Yardım Kabul Aracı'na getirdi. “Depremden etkilenen kardeşlerim üşümesin. Şu an bir nebzede olsa yardım ettiğim için çok mutluyum” diye konuştu.

Kahramanmaraş merkezli olan ve 10 ili etkileyen iki büyük deprem sonrasında Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan yardım seferberliği vatandaşların yoğun desteği ile devam ediyor. Vatandaşlar, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin yardım için konuşlandırdığı 'Deprem Bölgesi Yardım Kabul Aracı'na akın akın gelerek afetzedeler için insani yardım malzemeleri getiriyor.

Genç yaşlı tüm Samsunlular depremzedeler için seferber olurken 10 yaşındaki Özlem Nur Doğan’da kumbarasında biriktirdiği paralarla aldığı battaniyeleri babası Yunus Doğan ile birlikte  'Deprem Bölgesi Yardım Kabul Aracı'na getirdi.
 

BİRİKTİRDİĞİ PARAYLA BATTANİYELER ALDI
 

Deprem nedeniyle çok üzgün olduğunu belirten Özlem Nur Doğan, “Deprem nedeniyle yaşananlara çok üzülüyorum. Çok etkilendim. Kıyafetler getirdim. Bir de kumbaramda biriken paralarla onlar için battaniyeler aldım.  Depremden etkilenen kardeşlerim üşümesin. Şuan bir nebzede olsa yardım ettiğim için çok mutluyum” diye konuştu.


‘ONLAR ORADA ÜŞÜYÜNCE BİZDE BURADA ÜŞÜYORUZ’
 

Kızıyla birlikte yardım noktasına gelen baba Yunus Doğan ise “Çok üzgünüz. Şuan bile duygu doluyum. Farklı yardımlarımız da oldu ama bu sefer kızımın isteği üzerine buradayız. Kumbarasındaki parayla battaniye almak istedi. Oradakiler üşüyünce bizde burada üşüyoruz” şeklinde konuştu.
 

‘ONLARI GÖRDÜKÇE UYUYAMIYORUZ’

Yardım malzemesi getiren vatandaşlardan 60 yaşındaki Nuran İşkin ise deprem bölgesinde yaşananları gördükçe içinin parçalandığını söyleyerek “Çok üzgünüz. Onları orada görünce uyuyamıyoruz. Neyimiz varsa onu getirdik. Bu çorbada bizimde tuzumuz olsun istedik” dedi.

 

‘SÖZLER BOĞAZIMDA DÜĞÜMLENİYOR’

Depremzede vatandaşlar için battaniye ve yorgan getiren 73 yaşındaki Mustafa Duran ise “Battaniye ve yorgan getirdik. Söyleyecek çok şey var ama boğazımızda düğümleniyor her şey. Çok büyük bir acı yaşadık millet olarak. Hep birlikte atlatacağız inşallah” şeklinde konuştu.

DESTEKLER ARALIKSIZ SÜRÜYOR

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, deprem sonrasında hızla harekete geçerek her türlü ihtiyacın karşılanması için bölgede çalışma başlattıklarını belirterek “Yüzyılın afetini yaşıyoruz. Depremde mağdur olan vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılamak için hızla harekete geçtik. Büyükşehir Belediyesi olarak bölgedeki çalışmalar için tüm ekip ve ekipmanlarımızı seferber ettik. Bir yandan da afetzede vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının hızla karşılanması adına çalışmalar yürüttük. 'Deprem Bölgesi Yardım Kabul Aracı'na halkımız insani yardım malzemelerini yoğun olarak getirmeye devam ediyor. Yoğun destek veren vatandaşlarımıza bir defa daha teşekkür ediyorum” dedi.

Bu Kategorideki Diğer Haberler