SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Kent Belleği Söyleşileri büyük ilgi gördü

29/11/2022
Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen "Kent Belleği Söyleşileri" başladı.

Kasım 2022 - Haziran 2023 arasında her ay 3 kez düzenlenecek olan programlarla Samsun halkına ücretsiz olarak sunulan söyleşi serisi, alanında uzman kişiler ile kültür sanat takipçilerini bir araya getiriyor. Kent Müzesi içerisindeki Kent Belleği biriminde yer alan salonda gerçekleşen söyleşilerin Kasım ayında planlanan bölümü gerçekleşti.

Toplamda 25 söyleşiden oluşan program, ‘Samsun’un 100 yılı 1923-2023’, ‘Film Okumaları’ ve ‘Kitap Tahlilleri’ ana başlıklarında gerçekleştirildi.

Söyleşi serisi ile ilgili değerlendirme yapan Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İdris Akdin, “Bu yıl ilk kez gerçekleştirmeye başladığımız Kent Belleği Söyleşileri ile şehirde yeni bir kültürel buluşma gerçekleştirmeye başladık. Alanında uzman kişilerin Samsun tarihini anlattığı, bir film veya kitaplar üzerine konuştuğu söyleşi serisi çok değerli. Söyleşi sonunda gelen sorulardan anlıyoruz ki, Samsun’da böyle buluşma alanlarına ihtiyaç varmış. Halkımızın söyleşilere gösterdiği teveccüh bizleri de memnun etti” dedi.

Bu Kategorideki Diğer Haberler