SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Muhteşem final

29/03/2022
Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından Dünya Tiyatro Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikler muhteşem bir final ile sona erdi. 1 hafta süren etkinliklerde 9 farklı tiyatro gösterisi izleyici ile buluştu. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ömer İdris Akdin, “Pandemide tiyatrolarımız seyirciden, salonlarımız alkış seslerinden mahrum kaldı. Bu yıl düzenlediğimiz bu etkinlik ile tiyatrolar yeniden seyircilerle buluştu” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi bu yıl 27 Mart Dünya Tiyatro Günü'nü bir haftaya yayılan etkinliklerle kutladı. Samsun'da faaliyet gösteren yerel tiyatrolar, Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Bölümü, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tiyatro Topluluğu ve Zonguldak Sanat Tiyatrosu'nun sahne aldığı etkinliklerle izleyicilerle buluştu. 21-27 Mart tarihleri arasında Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi Küçük Salon'da düzenlenen tiyatro gösterileri ücretsiz olarak Samsunlulara sunuldu.

Muhteşem bir final gösterisi ile sona eren etkinlik çerçevesinde 9 farklı tiyatro gösterisi yapıldı. 21 Mart’ta Düşevi Oyuncuları - Sardunya Kokan Kadınlar, 22 Mart’ta Hayal Atölyesi Tiyatrosu – Bir Fakir Orhan Veli, 23 Mart’ta Zonguldak Sanat Tiyatrosu – Ölüm Kalım Meselesi, 24 Mart’ta Karma Sahne – Woyzeck’in Husursuz Yok Oluşu, 25 Mart’ta OMÜ Tiyatro Topluluğu  Gimzeşa Maceraları (Çocuk Oyunu) ve Siyah Çoraplılar, 26 Mart’ta OMÜ Tiyatro Topluluğu - Şatoda Sihirli Macera (Çocuk Oyunu) ve Acele Shakespeare ile 27 Mart’ta SBB Tiyatro Bölümü – Sevgili Doktor tiyatro oyunları ücretsiz olarak sahnelendi. SBB Tiyatro Bölüm Şefi Erdem Sarıoğlu yönetiminde düzenlenen etkinlik büyük ilgi gördü.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ömer İdris Akdin, “Pandemide tiyatrolarımız seyirciden, salonlarımız alkış seslerinden mahrum kaldı. Bu yıl düzenlediğimiz bu etkinlik ile tiyatrolar yeniden seyircilerle buluştu” dedi.

Bu Kategorideki Diğer Haberler