SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

'MUSTAFA DEMİR, SAMSUN İÇİN ŞANS!'

31/07/2019
Samsun'da, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e hayırlı olsun ziyaretinde bulunan eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, "Mustafa Demir'in çok güzel çalışmalar yapacağına inanıyorum. Bu nedenle Samsun şanslı bir şehir" dedi

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde(TBMM) 22, 23 ve 24'üncü dönem Trabzon Milletvekilliği, 59 ve 60'ıncı AK Parti hükümetlerinde Bayındırlık ve İskan Bakanlığı görevini yürüten Faruk Nafız Özak, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'e 'Hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu. Eski Bakan Özak, "Değerli dostum Mustafa Demir'in Samsun için büyük bir şans olduğuna inanıyorum" dedi.


ESKİ BAKAN ÖZAK'I KAVAK'TA  AĞIRLADI


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'Muhtarlarla İstişare ve Değerlendirme Toplantısı' için gittiği Kavak İlçesi'nde, eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak'ı da ağırladı. Başkan Demir'in ziyareti için teşekkür ederek hediye takdim ettiği Özak, katıldığı istişare ve değerlendirme toplantısında Kavaklı muhtarlara hitap etti.


MUHTARLARA SESLENDİ: İBADET OLARAK GÖRÜN!


Eski Bakan Faruk Nafiz Özak, "Mustafa beye 'hayırlı olsun' demek için geldim. Buradan sonra Ordu ve Giresun'a uğrayacağız. Her zaman söylediğim gibi muhtarlar Cumhurbaşkanımızın bulundukları yerlerdeki temsilcisi demektir. O kadar saygıdeğer insanlardır muhtarlar. Kendinizle gurur duyabilirsiniz. Demokrasi demek muhtar demektir. Adalet, hukuk muhtarların özüdür. Muhtarlara çok saygı duyuyorum. Burada harcadığınız her dakika, bir salih ameldir, ibadettir, bunu bilin. Çünkü Allah rızası için çalışıyorsunuz. Vatandaşlarımıza hizmet için çalışıyorsunuz. Yol, su, çevre gibi güzel hizmetler için çalışıyorsunuz. Bu bakımdan bunu ibadet olarak görmeniz gerekir. Allah ibadetinizi kabul etsin. Sizlere başarılar diliyorum" dedi. 


'DEMİR'İN 15 YIL ÖNCEKİ HEYECANI DEVAM EDİYOR'


Samsun'un son yıllarda büyük ve önemli değişim ve gelişil katettiğini de söyleyen Faruk Nafiz Özak, "Bir önceki büyükşehir belediye başkanımız gerçekten teknik adamdı. Çok güzel hizmetler verdi. Mustafa bey de biliyorsunuz mimar, teknik adam. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı yapmış, Komisyon Başkanlığı yapmış. O bakımdan Samsun'u çok şanslı görüyorum. Sizler için de çok iyi çalışmalar yapacağına inanıyorum. Değerli dostum Mustafa Demir'deki heyecanın, tıpkı 15 yıl evvelki gibi devam ettiğini gördüm. Bu bakımdan kendisini tebrik ediyorum" diye konuştu.


MUSTAFA DEMİR: HEYECANIMIZI HİÇ KAYBETMEDİK


Faruk Nafiz Özak'a kendisi ve Samsun için söyledikleri için teşekkür eden Başkan Mustafa Demir ise, "Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nı kendisinden devir aldığım, uzun yıllar siyaset arenasında memleketimiz, ülkemiz için aynı saflarda, omuz omuza mücadele ettiğimiz kıymetli dostumu ağırlamanın mutluluğu içerisindeyim. Sayın Özak'ın da vurguladığı gibi, halkımıza hizmet heyecanımızı hiç kaybetmeden yolumuza devam ediyoruz. Tek bir hedefimiz, tek bir amacımız vardır, o da görev başında olduğumuz süre boyunca Samsun'umuza, Samsunlular'a hizmet etmek, kentimizi ilçeleriyle birlikte topyekün biraz daha ileriye taşımaktır" dedi.

Bu Kategorideki Diğer Haberler