SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

'ÖFKE KONTROLÜ' semineri

09/09/2019
Samsun'da Büyükşehir Zabıta ve İtfaiye personeline seslenen Psikiyatrist Gülay Oğuz, "Öfkemizi kontrol etmeyi öğrenirsek yıkıcı sonuçlardan kurtulabiliriz" dedi

Samsun Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına yönelik 'Öfke ve Öfke Kontrolü' semineri düzenlendi. Psikiyatrist Gülay Oğuz, personele,  "Öfkemizi kontrol etmeyi öğrenirsek yıkıcı sonuçlardan kurtulabiliriz" diye seslendi.

 


STRESE BAĞLI YAŞANAN OLUMSUZLUKLAR


Samsun Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara 'Daha kaliteli hizmet' vermek amacıyla personeline yönelik başlattığı eğitim seminerlerine devam ediyor. Zabıta Daire Başkanlığı ve İtfaiye Daire Başkanlığı personeline yönelik düzenlenen seminerde Psikiyatrist Gülay Oğuz, 'Öfke kontrolü, yönetimi, stres oluşumunun sebepleri' başlıkları altında bir sunum gerçekleştirdi. Psikiyatrist Gülay Oğuz, stres ve buna bağlı meydana gelen olumsuzlukları da anlattı. 

 


'BAKIŞ AÇIMIZ VE TAVRIMIZ ÇOK ÖNEMLİ'


Seminerde ayrıca, günlük hayatta karşılaşılan stresli durumların yok edilemeyeceğini de vurgulayan Psikiyatrist Gülay Oğuz, "Buna karşın bakış açımız belirleyebilir, tavrımızı yönlendirebiliriz. Çünkü aşırı stres durumunda bakış açısı ve tavır çok önemlidir. Öfkemizi kontrol etmeyi öğrenerek meydana gelebilecek yıkıcı sonuçlardan kurtulabiliriz" dedi.

Seminer sonunda Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Seyfi Küçükgöncü, Psikiyatrist Gülay Oğuz'a plaket takdim ederek seminer için teşekkür etti.

Bu Kategorideki Diğer Haberler