SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Ramazan’da hiçbir haklı talebi geri çevirmedik

24/04/2022
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Ramazan ayı boyunca ilçelerde ve mahallelerde vatandaşlarla bir arada iftar yaptıklarını ve ihtiyaç sahiplerine yardım noktasında da hiçbir haklı talebi geri çevirmediklerini söyledi. Bereketli bir Ramazan ayı geçirdiklerini ifade eden Başkan Demir, “Samsun’da maneviyat dolu bir atmosfer var” dedi.

Samsun ve Ramazan kelimesi bir araya geldiğinde ülkemizin birçok kentinde olduğu gibi burada da birlik, beraberlik, kardeşlik, dayanışmanın ön plana çıktığını vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Bizi biz yapan Ramazan değerlerini yaşama noktasında Samsun çok güzel bir şehir. İki yıl pandemi dolayısıyla bazı şeylere hasret kalmıştık. Teravih kılamamıştık. Toplu iftar yapamamıştık. Ramazan’ı doya doya yaşamayı özlemiştik. Bu yıl Samsun’da Ramazan her yönüyle yaşanıyor. Maneviyat dolu bir atmosfer var” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞLARIMIZLA İFTAR SOFRALARINDA BULUŞUYORUZ

“Bizim için Ramazan hem çok güzel hem de çok yoğun geçiyor” diyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “İftar programlarında ve teravihlerde vatandaşlarımızla birlikteyiz. Her ilçemizde yetimlerimizle, öğrencilerimizle, gençlerimizle, vatandaşlarımızla iftar sofralarında buluşuyoruz. İhtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımızın yanlarında olduk, olmaya da devam ediyoruz. Onları kimseye muhtaç etmedik. Ramazan boyunca hiçbir haklı talebi geri çevirmedik” diye konuştu.

Ayrıca üniversite öğrencileriyle de iftar programları organize ettiklerini dile getiren Başkan Demir, “Şimdi sınav haftasındalar onlara sahur programları hazırlıyoruz. Öğrenci yurtlarında öğrencilerimizi ziyaret ederek onlarla iftar yapıyoruz. Bazen öğrenci evlerine pişmiş yemek de gönderiyoruz” dedi.

Bu Kategorideki Diğer Haberler