SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Sağ gözü yoktu, sağ arka bacağı ise ağır yaralıydı

09/01/2022
Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan yaralı yavru kedi, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi'nde tedaviye alındı. Bacağı iyileştirildi. Ancak vetenirler gözünü kaybetmiş olduğu için bir şey yapamamış olmanın üzüntüsünü yaşadıklarını ifade etti.

İlkadım ilçesinde sağ gözü olmayan ve sağ arka bacağında açık yara olan kediyi gören vatandaşlar İlkadım Belediyesi'ne bildirdi. İlkadım Belediyesi tarafından bulunduğu yerden alınan yaralı kedi, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ait Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakım Merkezi'ne getirildi. Kedinin yapılan muayenesinde sağ gözünün olmadığı ve sağ arka bacağında büyük boyutta maddi kayıplı efektif açık yarası olduğu tespit edildi. Bakım Merkezi'nde görevli veteriner hekimlerce ameliyat edilen kedi uygulanan yoğun bakım ve tedavi sonrası arka bacağını yeniden kullanacak duruma geldi.

İSTEYEN SAHİPLENEBİLİR
Kedinin artık arka bacağını rahat bir şekilde kullandığını ancak sağ gözü için yapılacak hiçbir şeyin olmamasından dolayı üzgün olduklarını söyleyen Veteriner İşleri Şube Müdürü Savaş Kasap, "Yavru kedimiz ağır bir darbeye maruz kalmış. Bize geldiğinde sağ gözünün olmadığını sağ arka bacağında da büyük boyutta kayıplı efektif açık yarası olduğu tespit ettik. Veteriner hekimlerimiz yavru kedimizin tedavisine hemen başladı. 22 günlük bir tedavi ve yoğun bakım süreci sonrasında şimdi arka bacağını rahat bir şekilde kullanmaya başladı. Kedi Kasabamızda rehabilite altında sahiplenilmeyi bekliyor" dedi.

Bu Kategorideki Diğer Haberler