SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nden Giresun’a destek

23/08/2020
Samsun Büyükşehir Belediyesi, Giresun’da meydana gelen sel felaketinin yaralarının sarılması için 2 iş makinesini ve 6 personelini bölgeye gönderdi. Ayrıca arama kurtarma çalışmalarına yardımcı olmak içinde 3 dalgıç ve 3 cankurtaranı da Giresun’a sevk etti.

Giresun’da etkili olan sağanak yağış nedeniyle meydana gelen sel ve heyelanın yaralarını sarmak için Samsun Büyükşehir Belediyesi de seferber oldu. 4 kişinin hayatını kaybettiği 11 kişinin de arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü bölgeye Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in talimatı ile Büyükşehir Belediyesi’nden de ekipler sevk edildi. 2 iş makinesi ve 6 personelin yanı sıra, İtfaiye Daire Başkanlığı’ndan da 3 dalgıç ve 3 cankurtaran bölgeye gönderildi.

Temel ihtiyaç malzemeleri noktasında da elinden gelen desteği sağlamaya çalışan Büyükşehir Belediyesi Giresun’a 1 TIR ambalajlı su gönderdi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dileyerek, “Samsun olarak, Giresun halkının her zaman yanındayız. Cumhurbaşkanımız liderliğinde devletimiz tüm birimleriyle orada. Yaraların sarılması için gerekli her türlü çalışma yapılmakta. Bizler de her zaman Giresun halkının yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz. Elimizden gelen bütün gayreti sarf ediyoruz. Tekrar hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına sabırlar diliyorum. Tüm Giresun halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.

Bu Kategorideki Diğer Haberler