SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

SAMULAŞ'a teşekkür!

25/06/2019
Türkiye Sakatlar Derneği(TSD) Samsun Şubesi Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu, beraberinde yöneticiler ile birlikte SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı'ya 'Hayırlı Olsun' ziyaretinde bulundu

TSD Samsun Şube Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu, Şube Sekreteri Recep Çağlayan Güner ve dernek yöneticilerinden Sevilay Morçol ile birliktte SAMULAŞ'a gelerek Genel Müdür Enver Sedat Tamgacı'ya 'Hayırlı Olsun' ziyaretinde bulundu. Hakyemezoğlu, "SAMULAŞ'ın hizmetlerinden genel olarak memnunuz" dedi.


OTOBÜS VE TRAMVAYLARDA 'ENGELLİ' HASSASİYETİ


Dernek Başkanı Hayriye Hakyemezoğlu, SAMULAŞ'ın yeni Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı'ya yaptıkları ziyaretle ilgili olarak, "Sayın Genel Müdürümüze 'Samsunumuz'a hoş geldiniz' dedik. Ayrıca bilgi alış verişinde bulunduk. Engelli yurttaşlar olarak otobüslerde ve tramvaylarda yaşadığımız sıkıntıları anlattık. Engelli yurttaşların otobüslerden ve tramvaylardan daha fazla ve daha rahat bir şekilde yararlanabilmesi noktasında yapılması gerekenleri sayın Genel Müdür'e aktardık. Örneğin tramvaylarda 2'inci kapı engelliler için önceliklidir. Maalesef vatandaşlarımız bu konuda son derece duyarsız. Rampalı olan bu kapılardan engelliler öncelikli olarak yararlanmalıdır. Bu yönde bir farkındalık oluşturulması gerektiğini de sayın Genel Müdür'e belirttik" değerlendirmesinde bulundu.


'BÜYÜKŞEHİR'E İNANCIMIZ TAMDIR'


Genel anlamıyla SAMULAŞ'ın otobüs ve tramvay hizmetlerinden memnun olduklarını da dile getiren Hayriye Hakyemezoğlu, "Yeni bir döneme başlayan Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin, başta SAMULAŞ olmak üzere tüm hizmet birimlerinde biz engellilere yönelik hizmetlerinin aksamadan ve daha da kaliteli olarak sürdürüleceğine inancımız tamdır. Bu vesileyle SAMULAŞ'a bir kez daha teşekkür ediyor, sayın Enver Sedat Tamgacı'ya yeni görevinde başarı diliyoruz" dedi.


TAMGACI: HER ŞEY KALİTELİ ULAŞIM İÇİN


Sakatlar Derneği yöneticilerine ziyaretleri için teşekkür eden SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı ise, "Samsunlulara konforlu ve kaliteli ulaşım imkanları sağlamak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Engelli vatandaşlarımızın da bu imkanlardan azami ölçüde yararlanabilmesi bizim için son derece önemli. SAMULAŞ, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Sakatlar Derneği başta olmak üzere diğer engelli dernek ve kuruluşlarının teklif ve önerilerine daima açık olacaktır" diye konuştu.