SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

SASKİ çözüyor

18/01/2022
Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü, Havza İlçesi’nin Karahalil ve Çamyatağı mahallelerine 11 bin 628 metrelik içme suyu şebekesi döşeyerek içme suyu sorununu çözdü. Başkan Mustafa Demir, şehir merkezinde olduğu gibi kentin en ücra köşesine kadar hizmet götürmek için canla başla çalıştıklarını söyledi.

SASKİ Genel Müdürlüğü, Havza İlçesi Karahalil ve Çamyatağı Mahalleri'nde içme suyu hattı çalışması yaptı. Yaklaşık 1 milyon 700 bin liralık yatırım harcaması yapan SASKİ iki mahalleyi kapsayacak şekilde 11 bin 628 bin metrelik hat döşedi. Çalışmaların bitirilmesi ile birlikte mahallerde yaşanan içme suyu mağduriyeti bitirildi.

Yapılan hat çalışması ile yaşadıkları çilenin son bulmasından dolayı mutlu olduklarını dile getiren mahalle sakinleri, “Çektiğimiz sıkıntılar sona erdi ve rahat bir nefes aldık.  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir başta olmak üzere SASKİ Genel Müdürümüze ve ekibine teşekkür ediyoruz" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, şehir merkezinde olduğu gibi kentin en ücra köşesine kadar hizmet götürmek için canla başla çalıştıklarını, ihtiyaç olan tüm bölgelerdeki sorunları çözmek için gece gündüz çaba sarf ettiklerini söyledi.

Samsun'un 17 ilçesinde her noktada tüm vatandaşların temiz suya ulaşması için en iyi projeleri hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Demir, içme suyunun tüm canlılar için hayati bir önem taşıdığını vurguladı.

"Büyükşehir olarak hedefimiz, mevcut su kaynaklarımızı daha uzun süre kullanmak ve gelecek kuşaklarımızın da bugün olduğu gibi rahat bir şekilde faydalanmasını sağlamaktır” diyen Başkan Demir, “Bu kapsamda su kaynaklarımızın korunması, verimli biçimde kullanımının sağlanması ve vatandaşlarımıza en sağlıklı şekilde ulaşması en büyük amacımızdır. Bunun için Büyükşehir Belediyesi olarak ihtiyaç olan her yerde dev projeler üretiyoruz ve üretmeye de devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Bu Kategorideki Diğer Haberler